Gıda Hattı

Netto'ya Altın Ambalaj Ödülü

6 Şubat 2008, 16:47
Paylaş

Meyve suyu sektörünün en genç markası Netto, Türk Standartları Enstitüsü İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen “Altın Ambalaj Yarışması”nda , 1000 ml meyve suyu şişesi tasarımıyla birinci oldu. Netto, 2007 yılında cam şişe hattı için 1 milyon 200 bin euro’luk yatırım yapmıştı.

Kızıklı Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Netto Meyve Suları, Netto’ya özel konik şişe tasarımı ve üç noktadan etiket uygulaması ile estetiğin yanı sıra, çevir aç kapak sistemiyle de ürün güvenliğini garantiliyor.

Netto’nun katkı maddesi ve şeker içermeyen ürünleri , tamamen doğal meyve püre ve konsantrelerinden elde ediliyor. Yeni cam şişe hattında , “NETTO Premium yüzde100 Meyve Suyu” serisi; yüzde 100 Nar, yüzde 100 Üzüm, yüzde 100 Elma, yüzde 100 Portakal, yüzde 100 Domates ve Kuşburnu içeceği ile yer alıyor. “NETTO Nektar Serisi”nde ise Vişne, Kayısı, Şeftali, Portakal ve Karışık Nektar çeşitleri cam şişede tüketiciyle buluşuyor.

THY meyve suyu ihalesi Netto’nun

Kızıklı Gıda bünyesinde faaliyet gösteren ve sektörünün en genç markası olan Netto, ilk kez katıldığı THY’nin 2008 yılı meyve suyu ihalesini de kazandı.

Davetiye usulü ve açık eksiltme yöntemiyle gerçekleştirilen ihalede en düşük rakamı vererek ihaleyi kazanan Netto ve Kızıklı Gıda Genel Müdürü Kemal Kızıklı konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye’nin ilk ve tek tam otomatik meyve suyu tesisine sahip Netto markamız, aynı zamanda sektörünün de en genç markası olma özelliğine sahip. Meyve suyu sektöründe günde 510 bin litre üretim kapasitesine sahip bir firma olarak öncelikli hedefimiz, yüzde 100 katkısız ürünlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırarak farklılığımızı ortaya koymaktır. Bu nedenle Kızıklı Gıda olarak, THY ile olan işbirliğimize büyük önem veriyoruz. THY, 2007 yılı içinde gerek yurt içi gerekse yurt dışı uçuşlarda yaklaşık 16 milyon yolcu taşıdı. Biz de bu ihaleyi kazanarak 2008 yılı içinde yaklaşık 14 milyon yolcuya ürünlerimizi tattırmayı planlıyoruz” dedi.

Netto, THY’den gelen talep doğrultusunda yolculara Netto portakal ve vişne nektarının yanı sıra yüzde 100 domates suyu ikram edecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.