AramaArama
Gıda Hattı

Nestlé Türkiye Satış Direktörü Erdem Çakır

29 Şubat 2016, 18:20
Paylaş
Nestlé Türkiye Satış Direktörü Erdem Çakır

1909 yılından bu yana ülkemizde faaliyet gösteren Nestlé’de Satış Direktörlüğü görevine Erdem Çakır atandı. Nestlé Türkiye Satış Direktörü Erdem Çakır, yiyecek ve içecek sektörü alanındaki çalışmalarıyla uzun yıllara dayanan güçlü bir deneyime sahip. 

Nestlé Türkiye Satış Direktörü Erdem Çakır'ın atamasına ilişkin yapılan açıklamada, Nestlé Türkiye’nin bu yeni atamayla büyüme ivmesini devam ettireceğinin altı çizildi.

nestle-satis-direktoru-erdem-cakir-gidahattiNestlé Türkiye Satış Direktörü Erdem Çakır kimdir?

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nde 1991 yılında tamamlayan Çakır, kariyerine 1992 yılında Anadolu Endüstri Holding bünyesinde Marka Müdür Yardımcısı olarak başladı. Ardından MA-PA A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Şefi olarak görev yaptı.

1994 yılında Frito Lay’de çalışmaya başlayan Erdem Çakır, Satış Bölümü’nde farklı yönetici pozisyonlarında yer aldıktan sonra 2001 -2003 yılları arasında Frito-Lay Bölge Satış Müdürü olarak Suudi Arabistan’da görev yaptı. 2003 yılında tekrar Türkiye’ye dönen Çakır, 2007-2010 yılları arasında Organize Ticaret Direktörü ve 2010 -2014 yılları arasında Organize Ticaret ve Ev Dışı Tüketim Kanalları Satış Direktörü olarak kariyerine devam etti.

Son olarak 2014-2015 yılları arasında PepsiCo’da Yiyecek ve İçecek’ten sorumlu Organize Ticaret Satış Direktörlüğü görevini yapmakta olan Çakır, 2016 yılında Nestlé Türkiye’ye Satış Direktörü olarak atandı. Erdem Çakır evli ve 1 çocuk babası.

nestle-logo-gidahattiNestlé hakkında

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin temelleri 1867 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında atıldı. Kimyager olan şirketin kurucusu Henri Nestlé, aynı yıl dünyanın ilk hazır bebek mamasını geliştirir. “Farine Lactée” ismi verilen bu ilk Nestlé ürünü, şirketin insanı ve sağlığı her şartta öncelikli tutma, bilimsel araştırma kalite, güven, gibi temel değerlerinin de bir sembolü olur.

Nestlé, geride kalan 148 yılda yeni ürünler, yeni kategoriler ile istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürdü ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lider markalarından birisi haline geldi. Bugün Nestlé 500’e yakın fabrikası 339 bin çalışanı ile dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde faaliyet gösteriyor.

4 kıtada 34 merkezde 5 bin 500 kişilik bir ekiple Ar-Ge çalışmaları yürüten Nestlé, Ar-Ge’ye her yıl yaptığı yatırımlarla araştırma geliştirme konusunda da gıda firmaları arasında lider konumda.

Türkiye'nin en köklü gıda firması

Ülkemize 1909 yılında giren Nestlé, Türkiye’nin en köklü gıda firması olma özelliğine sahip. 1927’de ülkemizin ilk çikolata fabrikasını kurarak üretime başlayan Nestlé, bugün 12 kategoride 600‘ün üzerinde ürünü ve 21 markasıyla faaliyet gösteriyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.