AramaArama
Gıda Hattı

Nestlé, Türkiye sağlıklı beslenme sektöründeki büyümesini sürdürüyor!

19 Ağustos 2021, 14:49
Paylaş
Nestlé, Türkiye sağlıklı beslenme sektöründeki büyümesini sürdürüyor!

Nestlé Türkiye; sağlıklı ve yenilikçi beslenme sektöründeki iş birimi Nestlé Health Science Türkiye öncülüğünde Dikey Vitamin’e ortak oldu.

Bütünsel sağlık yönetimine yaklaşımı değiştiren, beslenmeyle ilgili terapi ve tedaviler geliştirmeyi amaçlayan Nestlé Health Science Türkiye, Dikey Vitamin’in hisselerinin bir bölümünü satın alarak, önemli bir yatırımı daha hayata geçirdi.

Dikey Vitamin hakkında

Türkiye’de yükselen e-ticaret kanalında supplementler.com ve vitaminler.com platformlarıyla 2012 yılından bu yana hizmet veren Dikey Vitamin, sektörünün önde gelen markalarının yanı sıra, yerel üretim ile kendine ait olan markalarını da tüketicilere sunuyor.

Nestlé Türkiye, atılan bu önemli adımla ilgili paylaştığı bültende şu detaylara yer verdi:

Yerlileşme stratejisi çerçevesinde Türkiye’nin ilk enteral beslenme fabrikasının temelini 250 milyon TL yatırımla Ekim 2020’de atan Nestlé Health Science Türkiye, yeni bir yatırımını da tüketici sağlığı alanında Dikey Vitamin ortaklığı ile gerçekleştiriyor.

Nestlé Türkiye CEO’su: "Anlamlı bir yatırımı hayata geçirdik"

Bu ortaklığın Nestlé Türkiye’nin tüketici sağlığı alanındaki büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım ve geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu belirten Nestlé Türkiye CEO’su Yasser Abdul Malak, şunları söyledi:

Özellikle pandemi ile birlikte büyüyen e-ticaret fırsatlarını düşünerek Nestlé Health Science öncülüğünde Dikey Vitamin’in azınlık hissesini satın aldık, vitamin ve mineral destekleri pazarında anlamlı bir yatırımı hayata geçirdik. Bütüncül bir pazarlama anlayışı ile ilerleyerek, bireylerin beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek üzere, sağlık ve iyi yaşam alanındaki öncü rolümüzü sürdürmeye devam edeceğiz. Dikey Vitamin ekibi ile birlikte yenilikçi sinerjiler yaratarak tüketicilere hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz.

Nestlé Health Science Türkiye Genel Müdürü: tüketicilerin ihtiyaçlarına çok daha hızlı ve etkin bir şekilde cevap vermeyi hedefliyoruz.

Nestlé Health Science Türkiye Genel Müdürü Hanzade Yaz da tüketici sağlığına yönelik yatırım stratejilerini önceliklendirdiklerini ve bu satın almanın güçlü büyüme ivmesine katkıda bulunacağını vurguladı, “Bu yatırımla birlikte önceliğimiz olan eczane kanalını da destekleyerek tüketicilerin ihtiyaçlarına çok daha hızlı ve etkin bir şekilde cevap vermeyi hedefliyoruz. Dikey Vitamin ile iş birliğimiz, markalar ve kanallar açısından mevcut sağlık ve beslenme portföyümüzü tamamlıyor” dedi.

Dikey Vitamin Kurucuları: "Çok heyecanlı bir adım"

Dikey Vitamin Kurucu Ortakları Jack Ojalvo ve Cömert Tavaslıoğlu da atılan adımı şu sözlerle değerlendirdi:

Bizim için çok heyecanlı bir adım. Bugüne kadarki başarılarımızı, bu ortaklıkla daha büyük ve yeni hedeflere taşıyacağımıza dair inancımız tam. Tüketiciye doğrudan erişim (D2C/Direct-to-Consumer) modelimizi koordineli bir şekilde güçlendirmeye devam edeceğiz.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.