AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Nestle Damak, Amerika’ya açılıyor!

Nestle Damak, Amerika’ya açılıyor!
26 Şubat 2016, 13:50

Nestle’nin Türkiye’de sevilen çikolata markası Damak, Amerika’da piyasaya sürülecek. Türkiye’de sütlü çikolata ve bitter çikolata olmak üzere iki seçenek sunan Damak, Amerikalı tüketicilere de aynı seçenekleri sunacak. Damak çikolatalarının Amerika’da büyük ilgi görmesi bekleniyor.  

cikolata-gidahattiTereyağı, antep fıstığı ve çikolata karışımıyla ağızlarda mükemmel bir tat bırakan Damak, tüketicilere sütlü ve bitter çikolata olmak üzere iki ayrı seçenek sunuyor. Amerika’da yaklaşık 70 gramlık paketlerde satılacak olan çikolatanın perakende satış fiyatı 2,49 dolar olacak. Damak çikolataları, yapay renklendirici ya da tatlandırıcı içermiyor.

Nestle’ye göre 1933 yılında tüketiciyle tanışan Damak, tüketicilere diğer hiçbir çikolatanın veremediği hazzı veriyor.

Nestle konuya ilişkin yaptığı açıklamada bir önceki yıla kıyasla geçtiğimiz yıl %11 oranında büyüyen Amerika çikolata pazarının, Damak çikolatasıyla daha da hareketleneceğini belirtti.

'Hazzı dibine kadar yaşatan çikolata

cikolata-gidahatti

Nestle Amerika, Marka Geliştirme Müdürü Shelly Lofino; Nestle’nin Damak çikolatasının en kaliteli antep fıstıkları ve yumuşacık çikolata karışımıyla oluşturulduğunu, bu nedenle tüketicilere hazzı dibine kadar yaşattığını aktardı.

Markanın köklü bir geçmişi olduğuna dikkat çeken Lofino; Damak çikolatalarının, hiçbir çikolatanın vermediği lezzeti verdiğini kaydetti.

Nestle, Damak çikolatalarının antep fıstıklarını yetiştiren Türkiye, Gaziantep’teki çiftçilerin yaşam standartlarını artırmak için de çalıştıklarını bildirdi. Nestle, Damak çikolataları aracılığıyla Gaziantep’teki çiftçileri mahsullerini artırmaları ve daha verimli ürün almaları için etkili tarım teknikleri konusunda eğitmek amacıyla 1 milyon dolardan fazla para harcadı.

Toplam dünya üretiminin %20’sini oluşturan ve yılda 105.000 ton antep fıstığı üreten Türkiye, dünyanın en büyük üçüncü antep fıstığı üreticisi.

Nestle Hakkında…

Nestle-gidahattiTüketicinin, Nestle ile tanışması 1875 yılında piyasaya sürdükleri bebek mamasıyla oldu. Kurulduğu ilk senelerde temsilcilikler kanalıyla satış yapan Nestle, 1909 yılında İstanbul da ilk satış şubesini açtı ve tüketiciyi süt ve çikolata ürünleriyle tanıştırdı. 1927 yılında Türkiye’nin ilk çikolata fabrikasını açan marka Nestle oldu. O tarihlerde, bu tesiste günde yaklaşık 500 kg çikolata üretilirdi. Kaliteli ürünleriyle Nestle, Türk ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren marka, Türkiye’nin en büyük ve en köklü gıda üreticilerinden birisi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.