Gıda Hattı

Nestle 2009 Yılı İçin Türkiye'de L Milyar YTL Ciro Hedefliyor

2 Mayıs 2008, 14:42
Paylaş

Nestle Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hans-Ulrich Mayer, “2009 yılında l milyar YTL ciro hedefliyoruz” dedi.

Nestle Türkiye'nin 2007 yılı değerlendirmesi ve 2009 yılı hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Nestle Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hans-Ulrich Mayer, Nestle'nin lOO’ncü yılının kutlanacağı 2009 yılı için l milyar YTL ciro hedeflediklerini anlattı. Nestle'nin kurulduktan 8 yıl sonra Türkiye'de çalışmaya başladığını dile getiren Hans-Ulrich Mayer, 1927 yılında Feriköy'de ilk çikolata fabrikasını açtığını, böylece Nestle'nin Türkiye'ye yatırım yapan ilk çok uluslu şirketlerden biri olduğunu kaydetti. Nestle'nin yarattığı yeni kategorilerle, Türkiye'de gıda sektörünün gelişmesine neden olduğunu ifade eden Hans-Ulrich Mayer, ilk hazır bebek maması, Damak ile ilk fıstıklı çikolata, Chokella ile ilk sürme çikolata, Nescafe ile ilk hazır kahve, Nesquik ile ilk çikolatalı toz içeceğin Nestle'nin Türkiye'de başlattığı kategorilerden olduğunu anlattı.

Hans-Ulrich Mayer, Nestie'nin bugün Türkiye'de çoklu üretim tesisleriyle birlikte 6 fabrikada faaliyet gösterdiğini belirterek, iş ortaklarıyla birlikte 5 binden fazla kişiye iş imkanı sağladıklarını bildirdi. Erikli'nin 2006'da Nestle Waters ailesine katıldığını, 2007de Novartis Medikal Beslenme'nin satın alındığını hatırlatan Mayer, Nestie Türkiye'nin 40'tan fazla markayla 12 ürün grubunda, 400 ürün sunduğunu kaydetti.

Hans-Ulrich Mayer, Nestle'nin kahve, kahve kreması ve su kategorilerinde pazar lideri olduğunu ifad ederek, "Nestle, global olarak 2003 yılında İsviçreli premium dondurma markası Mövenpick'i satın aldı. Bu yıl Nestle Türkiye, Mövenpick marka dondurmayı Türk tüketicileri sunmaya başlayacak" dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.