Gıda Hattı

Nermin Erbakan kimdir? Nermin Erbakan hayatı

23 Ekim 2021, 21:04
Paylaş
Nermin Erbakan kimdir? Nermin Erbakan hayatı
Nermin Erbakan kimdir? Örnek hayatı ve çalışmaları ile Nermin Erbakan hayatı hakkında neler merak ediliyor. Nermin Erbakan biyografi araştırmasını gidahatti.com olarak sizlere sunuyoruz.

Nermin Erbakan kimdir? Eski başbakan Necmettin Erbakan'ın eşi olan Nermin Erbakan hayatı çocukları ve çalışmaları...

Nermin Erbakan biyografi

tam adı; Hatice Nermin Erbakan

doğum; 1943, Balıkesir

ölüm; 23 Ekim 2005, İstanbul

mesleği; Türkiye'nin eski başbakanlarından Necmettin Erbakan'ın eşi.

Nermin Erbakan hayatı

1943 yılında Balıkesirli Saatçioğlu ailesinin kızı olarak dünyaya geldi. İktisat eğitimi aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nde uzman olarak görev yaparken tanıştığı ve danışmanlık yaptığı TOBB Sanayi Dairesi Başkanı Necmettin Erbakan ile 10 Ocak 1967'de evlendi. 1967'de Zeynep, 1974'te Elif, 1979'da Muhammet Fatih adlı çocukları dünyaya geldi.

Nermin Erbakan kimdir?
Nermin Erbakan mezarı

Nermin Erbakan, Refahyol hükümetinin kurularak eşinin önce başbakan yardımcısı ve sonra başbakan olması ile sonuçlanan 1995 seçimlerinde Refah Partili kadınlar ile birlikte önemli rol oynadı. İslami kuralları hayatına uygulama konusunda hassas davrandı. Gece ibadetlerine önem verdiği belirtiliyor. 23 Ekim 2005'te Ankara'da Yüksek İhtisas Hastanesi'nde hayatını kaybeden Nermin Erbakan, İstanbul'da Merkezefendi Mezarlığı'na defnedildi. Cenaze namazına 50 bini aşkın kişi katıldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.