Gıda Hattı

NBA Yıldızı Okur, Dimes'i Yüzde 40, Pazarı Yüzde 26 Büyüttü

28 Ağustos 2007, 18:18
Paylaş

Dimes, NBA yıldızı Mehmet Okur'lu reklam kampanyasıyla hem kendi pazar payını hem de meyve suyu pazarını büyüttü. Dimes, Okur ile olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattı. Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) yıldızı Mehmet Okur, Dimes'i meyve suyu pazarının Most Valuable Player'ı (MVP-basketbolda değerli oyuncu) yaptı.

Dimes, Nisan 2007'den itibaren ünlü basketbolcu Okur ile sürdürdüğü reklam kampanyasıyla yüzde 40 büyürken bu büyüme meyve suyu pazarına ise yüzde 26 olarak yansıdı.

Dimes Pazarlama Müdürü Seren Tümöz, “Okur’la yaptığımız kampanya öncesi 39 milyon dolar olarak ölçülen Dimes marka değerinin yükselen marka bilinirliğiyle birlikte daha da yükseleceği öngörülüyor. Marka imajımız arttı. Okur’lu kampanyayı da içine alan bu yılın ilk 6 aylık döneminde pazar yüzde 26 büyürken Dimes yüzde 40 büyüdü” dedi.

'Bölgesel oyuncu olacağız'

"2010'a kadar bölgesel oyuncu olmalıyız" hedefine odaklandıklarını belirten Ozan Diren, Azerbaycan, Rusya ve Türk cumhuriyetlerinde 10 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını kaydetti. Üretime yönelik yatırım projesinin ilk ayağının Azerbaycan olacağını anlatan Diren, "Bölgede artan satış hacmi ve Azerbaycan'daki güçlü konumumuzu daha da sağlamlaştırma amacı ve bölgedeki gümrük birliği fırsatları bizi bu yatırıma yönlendirdi. Projelerin ilk ayağı, Azerbaycan’da kurulan Dimes Kafkas MMC’dir. Bakü’de 60 dönüm arazi üzerine kurulan ve bu yıl faaliyete geçecek olan tesisin yatırım tutarı 2 milyon dolar. Tesiste ilk etapta şeftali, vişne, kayısı ve portakal nektarı üretilecek. Ağırlıklı satış Azerbaycan ve Gürcistan’a yapılacak” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.