Gıda Hattı

Nasıl duygularınızın patronu olursunuz?

18 Aralık 2021, 13:40
Paylaş
Nasıl duygularınızın patronu olursunuz?

Duyguları deneyimleme ve ifade etme yeteneği, fark edebileceğinizden daha önemli.

Belirli bir duruma hissedilen tepki olarak, duygular tepkilerinizde önemli bir rol oynuyor. Onlarla uyum içinde olduğunuzda, aşağıdakilere yardımcı olan önemli bilgilere erişebilirsiniz:

  • Karar verme
  • İlişki başarısı
  • Günlük etkileşimler
  • Kişisel Bakım

Duygular günlük yaşamınızda yardımcı bir role sahip olsa da, kontrolden çıktıklarında duygusal sağlığınıza ve kişilerarası ilişkilere zarar verebilirler.

California, Tarzana'da bir terapist olan Vicki Botnick , herhangi bir duygunun kontrol edilmesinin zorlaştığı bir noktaya kadar yoğunlaşabileceğini açıklıyor .

İyi duygusal düzenleme becerilerine sahip olmanın iyi oluşla bağlantılı olduğu öne sürülüyor. Hatta, ikincisi bu beceriler ile finansal başarı arasında potansiyel bir bağlantı bulunuyor. Bu yüzden bu cephede biraz çalışmak kelimenin tam anlamıyla işe yarayabiliyor.

İşte ipuçları!

Yoğun duyguların hepsi kötü sayılmaz.

Botnick, "Duygular hayatımızı heyecan verici, benzersiz ve canlı kılıyor” diyor. "Güçlü duygular, hayatı tamamen kucakladığımızı, doğal tepkilerimizi bastırmadığımızı gösterebiliyor." diye ekliyor.

Ara sıra  duygusal bir bunalım yaşamak tamamen normal.

Peki, bir sorun olduğunu nasıl anlarsınız?

  • İlişki veya arkadaşlık çatışması
  • Başkalarıyla ilişki kurmakta zorluk
  • İşte veya okulda sorun
  • Duygularınızı yönetmenize yardımcı olacak maddeler kullanma dürtüsü
  • Fiziksel veya duygusal patlamalar

Kontrolsüz duygularınızın günlük yaşamınızı nasıl etkilediğini anlamak için biraz zaman ayırmalısınız. Bu, sorunlu alanları belirlemeyi ve başarınızı izlemeyi kolaylaştıracak.

Duyguları kabul etme alıştırması yapmak için onları haberciler olarak düşünmeyi deneyin. “İyi” veya “kötü” değiller. Onlar tarafsız. Belki bazen hoş olmayan duygular uyandırırlar. Ancak yine de size kullanabileceğiniz önemli bilgiler verirler.

Meditasyon, tüm duygu ve deneyimler hakkındaki farkındalığınızı artırmanıza yardımcı olabiliyor. Meditasyon yaptığınızda, kendinize bu duygularla oturmayı, kendinizi yargılamadan, değiştirmeye veya yok etmeye çalışmadan onları fark etmeyi öğretiyorsunuz.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.