Gıda Hattı

Mutlu diyet, mutlu insan, sağlıklı paket ve uzman şefler

20 Mart 2016, 17:33
Paylaş
Mutlu diyet, mutlu insan, sağlıklı paket ve uzman şefler

Türkiye’de ilk kez gurme yemek bloggerları bir araya geldi. ‘Nü Happy Mutfak: Kişiye özel mutlu sağlıklı yaşam programında ölçülen gurme yazarlar, kendi vücut analizi karnelerini alarak, diyet menüsü tadımı yaptılar.

nu-happy-mutfak-gurme-yemek-blogger-gidahattiNÜ HAPPY MUTFAK, diyet yapanların kendilerini iyi hissetmelerini amaçlayan ve kişiye özel destek programı ile sağlıklı ve mutlu yaşamı arzuluyor. Amerika'da Houston Üniversitesi'nde Human Nutrition and Foods  "Beslenme  ve Gıda" eğitimi alan ve Baylor  College of Medicine'da araştırmacı olarak çalışan Göknel Dumanlı Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli görevlerde bulunduktan sonra yolu Sim Okay Yener ile kesişti. Ortak bir konsept bularak  "Mutlu Diyet" programlarını hayata geçirdiler.

Diyeti, zevkli ve sağlıklı bir yemek yeme alışkanlığına dönüştürmeyi hedefliyorlar

Dumanlı ve Yener kendi yemediklerini başkalarına vermiyor, mevsim sebze ve meyvelerini kullanarak insanların beslenme alışkanlıklarını değiştiriyorlar.  Kilo verdirmek için sihirli bir formülleri yok. En doğrusunun sağlıklı beslenip, yaş ilerledikçe kalori azaltmak olduğuna inanıyorlar.

24 saat uzman desteği veren kişiye özel butik hizmet

nü-happy-mutfak-gidahattiKapıya teslim diyet yemeklerini kişiye özel bir program. Öncelikle uzmanlar, danışanlarla birebir görüşüp ihtiyacı ve hedefi belirliyor, ardından da destek programı hazırlıyorlar. Program süresince sürekli takip ve destek sunuluyor. Eve teslim sağlıklı beslenme paketlerinin yanı sıra, kilo kaybına yardımcı ve formda bir bedene kavuşmak için de son teknoloji kontur ve şekil verme, ödem attırıcı makineler, masaj, spor ile destekleme programı tamamlanıyor.

Gurme yemek yazarları Nü Happy Mutfak eve teslim diyet yemek paketlerinin tadım etkinliğinde buluştular. Oya Emerk organizasyonu ile Sibel Yalçın, Emel Yılmaz Akan, Dilek Yılmaz Durgüt, Selma Mollaoğlu, Zübeyde Saraçoğlu, Belgin Binici, Rabia Çalhan, Saynur Ülgez, Birgül Erdoğan, Fatoş Yağcı ve Başak Sake’den oluşan yemek yazarlarına tadım menüsü öncesinde Nü Day Spa’da sistem hakkında bilgiler verildi. Programın parçası olan bölümlendirilmiş vücut analizi yapıldı. Yemek bloggerları karnelerinde vücut kitle indeksi, yağ oranı, su oranı, segmental vücut kompozisyon analizi ve bazal metabolizma hızlarını öğrenme imkanı buldular.

nu-happy-mutfak-gurme-gidahattiMenüde başlangıç olarak zerdeçallı kabak çorbası (115 kalori), avokadolu kinoa salata (100 gr 106 kalori), amaranth salata (100 gr 179 kalori), deniz mahsullü pazı bohça (269 Kalori), renkli biberli siyah pirinç pilavı (100 gr 140-150 kalori),  probiotik cheesecake (porsiyon 82 Kalori) ikram edildi.

Gurme yemek yazarları yemeklerin leziz ve hafif olması konusunda fikir birliğine vardılar.  İlk kez, tadım yaptıkları restoranda yemek yedikten sonra hafif ve sağlıklı yemek yedikleri için mutlu olduklarını belirten bloggerlardan Oya Emerk bloğunda şu ifadelere yer verdi:

‘’Diyet Listelerine, Diyet Eziyetlerine, Ne yiyelim kabusuna, Kısacası "Diyete son verin” diye bir yer burası. Neden mi  "mutlu" kelimesi var firmanın isminde? “Çünkü mutlu yemekler, mutlu diyetler, mutlu insanlar, sağlıklı paketler, uzman şefler”  sloganları ile yola çıkmışlar ve her gün değişen özel menülerle yemekleri insanların kapılarına kadar getiriyorlar. Amaç insanları sağlıklı kiloya ulaştırmak ya da sağlıklı ve düzgün beslenmelerini sağlama yolunda onları üzmeden, sıkmadan, mutlu olacakları şekilde yol arkadaşlığı yapmak. İnternet sitemde yazdığım mekân yazılarında da bildiğiniz gibi dolaştığımız yerlerde hep çok güzel yemekler yedik şimdiye kadar. Özenli, özel ve lezzetli. Ama diyet yemeklerinin de bu kadar lezzetli olabileceğini söyleseler ben inanmazdım doğrusu. Harika bir grupla, harika bir ortamda harika bir zaman geçirdik. Çok sağlıklı ve yararlı bilgilerle, nefis gurme diyet yemekleri yedik... Ne mutlu bize " Nü Happy Mutfak" la tanıştık!’’

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.