Gıda Hattı

Murat Ülker’den ŞOK Marketler’e tam destek!

19 Temmuz 2018, 11:15
Paylaş
Murat Ülker’den ŞOK Marketler’e tam destek!

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Mayıs ayında halka açılan ŞOK Marketler’in büyümesine destek vereceklerini söyledi. Ülker, “ŞOK Marketler'e inanıyoruz, desteklerimiz sürecek” dedi.

ŞOK Marketler, ilk halka açık Genel Kurul toplantısını, 18 Temmuz’da ŞOK Marketler Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi.

ŞOK Marketler Yönetim Kurulu

Genel Kurula ilişkin ŞOK Marketler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, 2017 Faaliyet Raporu’nun değerlendirildiği Genel Kurul’da, şirketin yeni yönetim kurulunun da belirlendiği bildirildi.

Üç yıl süreyle görev alacak 6 kişilik ŞOK Marketler Yönetim Kurulu’nda Cengiz Solakoğlu, Mustafa Yaşar Serdengeçti, Ali Ülker, Erman Kalkandelen ile birlikte Bağımsız Üye olarak atanan Ahmet Bal ile Ceyda Aydede yer aldı.

Hedef; yüzde 100 müşteri memnuniyeti

Genel Kurul Toplantısının açılış konuşmasını yapan ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel, başarılı bir halkı arzı geride bıraktıklarına dikkat çekerek, hissedarlara teşekkür etti. Demirel, “Şirketimiz özgün iş modelini en iyi şekilde uygulayarak, hissedarlarımıza değer yaratmaya ve hızlı büyümesine devam edecektir. Hedefimiz yüzde yüz müşteri memnuniyetidir. Sorumluluklarımızın arttığının bilincindeyiz, biz yöneticiler olarak işlerimizi kurumsal yönetişim ilkelerine uygun ve en iyi şekilde yapıyoruz” dedi.

“ŞOK Marketler’i örnek hale getirmek istiyoruz”

Şok Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu da, “Genel Kurulla kurumsal ilkelere yönelik adımlarımızı da pekiştirmiş olacağız. Bağımsız yönetim kurulu üyelerimiz ve denetim komitesi başta olmak üzere kurulacak komiteler kurumsal yönetimin sağlıklı işlemesi için elzemdir. Kurumsal yönetim en fazla önem atfettiğimiz değerlerden olup, mevcut en iyi uygulamaları tetkik ettiğimiz gibi, ŞOK’u bu alanda örnek gösterilen bir hale getirmek istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

sok-market-murat-ulker-pasta-gidahattiMurat Ülker: “ŞOK Marketler’e desteklerimiz sürecek”

ŞOK Marketler’in ana hissedarı Yıldız Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ise ŞOK Marketler’in halka açık ilk genel kurulunun güzel bir katılımla ve başarılı bir şekilde tamamlandığının altını çizerek, şunları söyledi:

“Borsada işlem gören şirketlerde halka açık olan pay sahiplerinin genel kurullara iştirakini önemsiyoruz. ŞOK Genel Kurulu’na da bu anlamda iyi bir katılım oldu, ortaklar fikirlerini, görüşlerini dile getirdiler. ŞOK’un halka arzını, uluslararası piyasa koşullarının aşırı dalgalı olduğu bir dönemde başarıyla gerçekleştirdik. Perakendeye inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde ŞOK Marketler’in büyümesine desteklerimiz sürecek.”

Genel kurul sonrası değerlendirmelerde bulunan Yıldız Holding Perakende Grup Başkanı Mustafa Serdengeçti de, Yıldız Holding’in yeni stratejisinde gıda ve perakendeye iki ana sektör olarak odaklanmanın sürdürüleceğini ve yatırımların iştirakleri olan B2C ve B2B kanallarında faaliyetler ile sınırlı kalmayıp e-ticaret kanalında da süreceğini kaydetti.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.