Gıda Hattı

Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme ile ilgili şok gelişme!

26 Kasım 2021, 18:35
Paylaş
Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme ile ilgili şok gelişme!
Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme ile ilgili şok gelişmeler yaşanıyor. Yörük kızı Müslüme’nin ölümü ve cesedinin bulunmasıyla tüm Türkiye yasa boğuldu. Küçük kız ekipler tarafından günlerce arandı ve 3 yaşındaki kızın cesedi kayboluşunun 10. gününde bulundu. Aile fertleri gözaltına alındı ve Müslüme’nin dedesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme bir Yörük kızıydı. Kış mevsimini geçirmek için Karaman'dan Mersin'e göç eden aile saat 17.00 sularında küçük kızları Müslüme’nin kaybolduğunu fark ettiler ve ekiplerden yardım istediler. Kızlarının bulunmaması üzerine Müge Anlı ekibinden destek talebinde bulunan aile tam 200 kişinin katıldığı arama çalışmaları ile 10. Günde küçük kızın cansız bedenine ulaşıldı.

En son çadır önünde oynarken görülen Müslüme’yi ailesi bir türlü bulamadı. Güvenlik güçlerinden yardım isteyen aile ihbarlar üzerine itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri ile birlikte arama çalışmalarını genişletti. Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı'nın koordinesinde ki ekipler arama çalışmasına start verdi. Çalışmalara drone ve jandarma insan keşif uçağı da katıldı. Müslüme kaybolduğu çadırın çevresinden 25 kilometrelik alan taranarak arandı.

Bölgede bulunan dik yamaçlara halatlarla iniş yapıldı

AKUT ve AFAD ekipleri tarafından bölgedeki kanyonlar ve dik yamaçlar halatlarla inilerek arandı. Ekipler dağ taş demeden bölgede didik didik arama çalışmalarını sürdürdüler. Müslüme’nin aile üyelerinin de aralarında bulunduğu 100 kişiye yakın kişinin ifadesi de bir taraftan alındı. Ekipler ifadeler arasında çelişki olup olmadığını inceledi ve daha sonra babanın beyanına göre husumetli olduklarımız var açıklamasını değerlendirdi. Bölge'ye gelen şüpheli araçlarda incelenerek içmeye alın kim tarafından kaçırılmış olabileceği değerlendirildi. 2.5 yaşındaki Müslüme’nin cansız bedenine ulaşıldıktan sonra olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları sonrasında Müslüme’nin cansız bedeni Gülnar Devlet Hastanesi’nden alındı ve yapılan işlemler sonrasında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Birimine gönderildi.

Aileye gözaltı yapıldı

Olayla ilgili soruşturmalar devam ederken jandarma ekipleri aynı anda annesi Selvi, babası Mehmet, ağabeyleri, anneannesi ve halası ile bazı yakınlarını ifadeye aldı. Gülnar ilçe jandarma komutanlığına ifadeleri alınmak üzere götürülen ailede anneanne Müslüme’nin ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Aile bireylerinin diğerleri gece boyunca olayla ilgili bilgi ve görgülere yönelik ifadelerini verdiler.

Müslüme’nin dedesi ifadesi alındıktan sonra tutuklandı

Mersin'in Gülnar ilçesinde ailesinin çadır kurdukları sırada kaybolan 2,5 yaşındaki Müslüme’nin 10 gün sonra cansız bedenine ulaşıldı. Müslüme Yağal gözaltına alınan fertlerinden dedesi Hasan Yağal tutuklandı. Diğerleri savcılık tarafından serbest bırakıldı. Bu durum son dakika gelişmesi olarak aktarıldı.

Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme ile ilgili şok gelişme

Dedesi neden gözaltına alındı

Müge Anlı İle Tatlı Sert programında aranan 2,5 yaşındaki Müslüme Yağal ölümünün ardındaki sır perdesi aralanıyor. Müslüme’nin dedesi Hasan Yağal tutuklandı. DNA analizine göre şok bir gerçek ortaya çıktı. Kan donduran gelişmenin detayları…

DNA analizinde şok!

Yörük kızı Müslüme’nin Mersin Gülnar kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulundu. Müslüme’nin DNA analizinde ise şok bir gerçek ortaya çıktı. Müslüme’nin cesedinden adli tıp görevlileri tarafından alınan DNA örnekleri annesi ile uyumlu çıktı. Ancak babası ile tam uyumsuz olduğu tespit edildi. Küçük kızın DNA örneğinde ise dedesi Hasan Yağal ile uyumlu olduğu tespit edildi. Bu durum Müslüme’nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya çıkardı. Bu skandal üzerine dede Yağal tedbiren tutuklanmış olabilir şeklinde düşünceler hakim.

Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme ile ilgili şok gelişme
Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme ile ilgili şok gelişme

Dedenin ifadesinde neler  var?

Müslüme Yağal’ın dedesi olarak bilinen ancak DNA analizinde babası çıkan Hasan Yağal Müslüme’nin kayboluşunun 4. gecesinden sonra yaptığı açıklama dikkat çekti. Sürüye gitmiştim diyen Hasan Yağal şu şekilde açıklamada bulundu:

“O günden beri sağ olsun devletimiz tüm gücüyle arıyor ama yok. Ben sürüye gitmiştim, çocuk arabayı çok severdi, arabaya bineceğim diye babasının arkasından kaçmış, anası tutmuş, alıkoymuş ağlarmış. Ondan sonra da yıkılası çadırı düzenleyeyim diye onunla uğraşırken, geç mi haberi oldu, erken mi haberi oldu, bilmiyorum, bir bakmış çocuk yok. Çocuk çok hareketliydi, çok akıllıydı. Zayıf bir çocuktu ama hareketliydi" demişti.

Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme ile ilgili şok gelişme
Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme ile ilgili şok gelişme

Annesi Selvi dedesi ile ilgili açıklama yapmıştı!

Tüm Türkiye Mersin'de kaybolan Yörük kızı Müslüme için ağladı. Küçük kızın ölümünün ardındaki sır perdesi bir türlü aralanamadı. Müslüme’nin annesi tutuklanan kayınpederi ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

Cesedin bulunuşunun ardından 9 aile ferdi gözaltına alındı. Anneanne Yağal gece ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılırken şüpheli sıfatıyla gözaltında tutulan ve karakolda 3 gece geçiren diğer şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında 22 Kasım'da adliyeye sevk edildi. Müslümen'nin ölümünde şüpheli sıfatıyla sevk işlemi yapılan isimlerden biri de dedesi Hasan Yağal’dı. Çıkarıldığı mahkemece dedenin tutuklanmasına karar verildi. 7 aile üyesi ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Tutuklama kararının ardından gelin Selvi Yağal açıklamada bulundu. “Kayınpederim neden tutuklandı bilmiyorum” dedi. Ormanlık alanda belden aşağısı çıplak olarak bulunan Müslüme ile ilgili şok eden gerçekler araştırılmaya devam ediliyor. Olay yerinde yapılan incelemede Müslüme’nin vücudunda öldürücü ve travmatik lezyon olmadığı ortaya çıkarken ceset üzerinde larvalar oluştuğu belirtildi. Müslüme’nin kaybolduğu tarihte bölgede saatte 50 kilometre hıza ulaşan rüzgar olduğu ve hissedilen sıcaklığında 11 dereceye düştüğü bilgisi verildi. Adli Tıp Uzmanı Profesör Doktor Ahmet Hilal 3 yaşında olan bir çocuğun 11 derece sıcaklıkta ve ormanda korumasız bir gece dahi geçirebilmesinin mümkün olmadığını söyledi ve konu ile ilgili olarak açıklama yaptı.

İnsan vücut sıcaklığı 36-37 derecedir. 32-35 derecenin arasında hipodermiye girer. Vücut ısısı 28 derecenin altına düşünce kalp, sinir sistemi ve diğer organlar sağlıklı bir şekilde çalışamaz. Hipotermi tedavi edilmezse kalp ve dolaşım sistemi iflas eder ve ölümle sonuçlanır.

11 derece hissedilen hava koşullarında kendini koruması mümkün olmayan 3 yaşındaki çocuk, altına ıslatmışsa daha hızlı hipotermiye girer. 3 yaşındaki çocuğun bu koşullarda dağda 10 gece geçirmesini bırakın, 1-2 gece bile yaşaması pek olası değildir. 24 saat içinde hayatını kaybeder. Yetişkin bir insan bu koşullarda kendini soğuktan korumak için çaba gösterir ama 3 yaşındaki bir çocuk için bu mümkün değil.

Vücudunda darp ve yara izi yoksa ve larvalar da oluşmuşsa kaybolduktan en erken 24 saat içinde ölmüştür. Tabi kesin bir şey söylemek için adli otopsi raporundaki bulguları bilmem gerek."

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.