Gıda Hattı

Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşında ki yörük kızı Müslüme’nin ön otopsisi tamamlandı

20 Kasım 2021, 01:02
Paylaş
Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşında ki yörük kızı Müslüme’nin ön otopsisi tamamlandı
Müge Anlı'da aranan 2,5 yaşındaki Müslüme’nin ön otopsisi gerçekleştirildi. Ailenin çadır kurduğu sırada ormanlık alanda kaybolan ve 10 gün sonra cansız bedeni bulunan küçük Müslüme 2,5 yaşındaydı. Müslüme Yağıl’ın ön otopsisi yapıldı ve cenazesi Mersin'e getirildi.

Mersin'in Gülnar ilçesinde Yörük aile Mehmet ve Selvi Yağıl’ın iki buçuk yaşındaki kızı Müslüme çadırın önünde bisikleti ile oynarken kayboldu. Başlatılan arama çalışmalarının 10. gününde acı haber alındı. Aramaya katılan ekipler kızın cansız bedenini buldu. Müslüme’nin cansız bedeni çadırdan 8 kilometre ileride 500 metre yükseklikte Bir dağ tepesinde ormanlık alanda bulundu. Bir ağaç altında bulunan Müslüme’nin cenazesi olay yerinde Cumhuriyet savcısının yaptığı inceleme sonrasında otopsi işlemi için Gülnar Devlet Hastanesi morguna getirildi.

Ön otopsi sonunda kızın cenazesi detaylı otopsi için akşam saatlerine Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine gönderildi. Cenazenin morga alınması sırasında gazetecilerin görüntü alması için izin verilmedi. Küçük kızın cenazesi görüntü alınmaması için morgun arka kapısından görevliler tarafından alındı. Bu arada olayla ilgili incelemeler devam ediyor. Kızın babası Mehmet Yağıl ve annesi, dedesi, kardeşleri ve yakın akrabaları ifade vermek üzere ilçe jandarma karakoluna alındı. Aile fertlerinin jandarmadaki ifade verme işlemleri devam ediyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.