Gıda Hattı

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

26 Mayıs 2022, 16:15
Paylaş
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına giren adaylar tercihlerini mayıs ayı içerisinde tamamladılar. Peki MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde

MSÜ tercihleri 16 Mayıs tarihinde sona erdi. Adaylar tercih ettiği okullara Aday Değerlendirme Puanına göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecek.

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Millî Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Tercih İşlemleri (2022-MSÜ) 16 Mayıs 2022 saat 23.59’da sona erdi. MSÜ tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı.

MSÜ YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

  • Yerleştirmede Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları kendi içinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır. Harp Okullarına yerleşmeye hak kazanıp intibak eğitimine katılıp ayrılan adayların Meslek Yüksek Okulları tercihleri dikkate alınmayacaktır.
  • Adaylar "Yerleştirme İşlemleri" süresince tercih öncelikleri ve Aday Değerlendirme Puan (ADP) sıraları dikkate alınarak yerleştirileceklerdir.
  •  Ek yerleştirme sürecinde ise intibak eğitimlerinin belirlenen zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okulları ve Asb.MYO'ların belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir.
  • Harp Okulları ve Asb.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okulları intibak eğitimine katılan hiçbir aday Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.