Gıda Hattı

Mondelēz International Türkiye’de yeni atamalar

3 Aralık 2021, 16:26
Paylaş
Mondelēz International Türkiye’de yeni atamalar

Dünyanın önde gelen atıştırmalık şirketi Mondelēz International Türkiye, yeni yıla atamalar ile başlıyor. Şirket bünyesinde gerçekleştirilen değişiklerle Aralık ayından itibaren Tolga Yollu Türkiye Doğu Satış Müdürü, Yusuf Hacıoğulları Çikolata & Bisküvi Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü ve Hakan Pekgöz Sakız &Şeker Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü olarak görev yapacak.

Aralık ayı itibarıyla Türkiye Doğu Satış Müdürü olarak atanan Tolga Yollu, Ege Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Akdeniz Üniversitesi’nde yaptı.

Eğitiminin ardından Güney2M’ ile iş hayatına başlayan Tolga Yollu, Şubat 2011 tarihinde Mondelēz International Türkiye ailesine katıldı. Burada çeşitli sorumluluklar alan Yollu, son üç yıldır Zincir Mağazalar Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Yusuf Hacıoğulları kimdir?

Yusuf Hacıoğulları, Aralık ayı itibarıyla Çikolata & Bisküvi Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü olarak görev yapacak.

Uludağ Üniversitesi’nin Ekonomi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Hacıoğulları, yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi, Pazarlama İletişimi Yönetimi üzerine yaptı. Profesyonel iş yaşamına 2005 yılında Arkas Holding’te başlayan Hacıoğulları, ardından Unilever ve Henkel’de çeşitli sorumluluklar aldı.  Ekim 2020 itibarıyla Mondelez International’a Türkiye Doğu Satış Müdürü olarak katılan Yusuf Hacıoğulları hem geleneksel ticaret hem de yerel zincir kanallarında önemli büyümelere liderlik etti.

Hakan Pekgöz kimdir?

Ankara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Hakan Pekgöz, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. İş yaşamına Procter & Gamble’de başlayan Pekgöz, yaklaşık yedi buçuk senelik bir deneyimin ardından kariyerine 12 yıl boyunca British American Tobacco’da devam etti. Haziran 2021’de Çikolata & Bisküvi Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü olarak Mondelēz International Türkiye’ye katılan Pekgöz, bu görevinde kısa sürede elde ettiği başarının ardından şimdi de Sakız &Şeker Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü olarak görev yapacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.