Gıda Hattı

Milka Çikolata Festivali Cumartesi günü Türkiye'de

28 Ağustos 2007, 18:03
Paylaş

Yaklaşık 7 aydır Avrupa’da sürmekte olan Milka Çikolata Festivali, Türkiye’deki çikolataseverlerle buluşmak ve onlara Milka dünyasını yaşatmak üzere 1-9 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de olacak.

Milka dünyasının çeşitli animasyon, hediye ve oyunlarla anlatıldığı bir tır eşliğinde dolaşan festival, Türkiye çapında 5 ilde tüm çikolataseverlerin ziyaretine açılacak. Sırasıyla İstanbul, Bursa, İzmir, Konya ve Ankara’da düzenlenecek festival alanını, ziyaret ederek çekilişe katılan bir aile Alp’lerde bir hafta tatil kazanacak.

Etkinlik sırasında hediyelik eşya satışından elde edilen gelir, TOÇEV ve NTV Radyo’nun “Bir şey Değişir, Her şey Değişir” kampanyasına bağışlanacak. Geçtiğimiz yıl 40 bini aşkın çocuğa ulaşan kampanya ile bu yıl da ilk etapta yine mümkün olduğunca çok çocuğa içi bir yıllık kırtasiye ihtiyaçlarıyla dolu eğitim çantaları ulaştırılacak.

Avrupa çapında 60’dan fazla şehri ziyaret edecek olan turla ilgili açıklama yapan Kraft Türkiye Pazarlama Direktörü Sibel Raif, “Tüketicilerimiz Alp’lerden gelen Milka’nın dünyasını merak ettiklerini dile getiriyorlardı. İşte, Milka Çikolata Festivali ziyaretçilere bu doğal dünyayı yaşatıyor. Alanımızda Alp Dağları’nı ve oradaki doğal hayatı yaşama şansı veren mekanları yarattık. Üstelik, tur sonunda ise tüm ülkelerden 1’er aile Alpler’de bir haftalık tatilde biraraya gelerek, o büyülü dünyayı yerinde yaşama şansına erişecek. Avrupa dahilinde gerçekleştirilen bu turnenin en uzun duraklarından birisi Türkiye.

Ayrıca organizasyonun bizim için büyük değer taşıyan bir diğer kolu da TOÇEV ile yaptığımız işbirliği. Bu işbirliği doğrultusunda, kısıtlı imkanlarla okumaya çalışan küçüklerimize bu süreçte bir nebze de olsun destek olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Bu tip kampanyalara destek olmak kurumsal ve bireysel olarak hepimizin sorumluluğu.” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.