Gıda Hattı

Migros'a Beşten Fazla Teklif Var

9 Kasım 2007, 16:39
Paylaş

Koç Holding CEO'su Bülent Bulgurlu, grubun perakende şirketi Migros'un çoğunluk hisselerinin satışında bu hafta içinde dolan bağlayıcı olmayan teklif toplama aşamasında beşten fazla teklif aldıklarını söyledi.

Bulgurlu Tüpraş'taki tören sırasında Reuters'ın sorularını yanıtlarken, "Migros için beklediğimiz gibi yoğun talep geldi. Ancak şu aşamada teklif sahiplerini açıklamam doğru olmaz. Hem teklif verenleri hem de süreçle ilgili bilgiyi 10-15 gün içinde açıklayacağız" dedi.Bulgurlu, yapacakları açıklamada şirketlerin bilgi odasına girişleriyle ilgili takvimi de belirleyeceklerini söyledi.

Koç Holding ise önceki gün yaptığı açıklamada, "Söz konusu satış işlemi ile ilgili kesinleşen gelişmeler hakkında kamuya açıklama yapılacaktır" dedi.

Referans Gazetesi'nin önceki günkü haberinde, Migros'a talip olacağını daha önce açıklayan CarrefourSa, Rus Alfa, Kiler Grubu ve İsveç'in en büyük perakende grubu ICA'nın yanı sıra Ülker'in bir yatırım fonu ile birlikte teklif verdiği bu gruba daha sonra Anadolu Grubu'nun da dahil olacağı belirtilmişti. Ancak CarrefourSa dün şu ana kadar verilmiş teklifi bulunmadığını açıkladı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.