Gıda Hattı

Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili nedir? 2022 Diyanet dini günler

28 Mayıs 2022, 12:32
Paylaş
Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili nedir? 2022 Diyanet dini günler
İslam aleminin en önemli günlerinden biri olarak bilinen Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in doğum gecesini ifade ediyor. 2022 yılının son kandili olan Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili nedir? 2022 Diyanet dini günler Detaylar haberimizde...

Geçtiğimiz sene Diyanet’in hazırladığı 2021 yılı Dini Günler Takvimi’ne göre 17 Ekim 2021 Pazar günü kutlanan Mevlid Kandili bu sene ne zaman ve hangi gün olacağı merak konusu oldu. Peki Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili nedir? 2022 Diyanet dini günler

Yılın son kandili için geri sayım başladı. Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlid Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve gecelerinden biri.

Mevlid Kandili ne zaman?

  • Mevlid Kandili 7 Ekim 2022 tarihinde idrak edilecek.
  • Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor.
  • Son peygamber Hz. Muhammed'in doğumunu anmak için düzenlenen törenler, tarihte ilk kez Mısır'da Fatımiler döneminde başladı. Çok geçmeden Eyyubiler tarafından da benimsenen kutlama programlarında çeşitli törenler ve şenlikler yapıldı.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.