Gıda Hattı

Meteoroloji uzmanı açıkladı! Yağışlar bitti ancak sisli havaya dikkat

12 Kasım 2021, 16:10
Paylaş
Meteoroloji uzmanı açıkladı! Yağışlar bitti ancak sisli havaya dikkat
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yeni hava tahmin raporu paylaşıldı. Bazı bölgelerde sıcaklıklar yükseliyor ve yağış bitiyor. Ancak bir süre siz etkili olacak uzman ismi Ahmet Uçar önümüzdeki hafta için uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmede ülkemiz genelinde yağışlı hava etkili olmayacak. Kuzey ve Doğu kesimlerde parçalı bulutlu hava etkili olurken diğer yerlerde az bulutlu ve açık hava tahmini yapıldığı sabah ve gece saatlerinde Marmara ve iç Doğu kesimlerde yer yer pus ve sis görülecek iç ve Doğu kesimlerde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları kuzey ve iç kesimlerde biraz artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik yaşanmayacak. Yurdumuzun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde don ve buzlanma görüleceği tahmin ediliyor. Zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde çiftçilerin ve ilgililerin tedbirli olması gerekiyor.

Marmara Bölgesi; az bulutlu ve parçalı bulutlu bir hafta geçecek. Sabah ve gece saatlerinde sis ve pus bekleniyor.

Ege Bölgesi; parçalı ve az bulutlu geçecek. İç Ege'de sabah ve gece saatleri itibariyle sis ve pus bekleniyor. Yer yer buzlanma ve don hadisesi yaşanacak.

Akdeniz Bölgesi; az bulutlu ve açık hava tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve yarın sabah saatleri itibariyle sis görülmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi; uzmanlardan uyarı geldi. Az bulutlu hava tahmin edilirken sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus ile beraber buzlanma hadisesi yaşanabilir. Sürücülerin bu konuda dikkatli olması konusunda uyarı yapılıyor.

Batı Karadeniz Bölgesi; az bulutlu ve parçalı hava tahmini yapıldı. Gece ve sabah saatleri itibariyle bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor. Buzlanma ve don olayına karşı tedbirli olunması belirtiliyor.

Orta Ve Doğu Karadeniz Bölgesi; parçalı ve az bulutlu hava tahmini yapılıyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus ile buz ve don bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi; az bulutlu hava tahmini yapılırken yer yer parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde ise yer yer sis ve pus ile birlikte Kuzey kesimlerde buzlanma ve don olayı görülebilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi; az bulutlu ve açık hava tahmini yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan analiz ve tahminler şubesi eski müdürü Ahmet Uçar bir hafta boyunca yağışların etkili olmayacağını söyledi. Ancak bununla birlikte yağışsız ve kurak bir periyoda giriyoruz önümüzdeki bir haftadan uzun süreçte Karadeniz kıyıları dışında ülkenin büyük bölümünde yağış olasılığı bulunmuyor. Yüksek basınç sebebiyle Marmara ile yurdun iç kesimlerinde sabah saatlerinde sis ve pus görülecek dedi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.