Gıda Hattı

Meteoroloji açıkladı: Kar yağışı geliyor!

24 Kasım 2021, 17:16
Paylaş
Meteoroloji açıkladı: Kar yağışı geliyor!
Meteorolojiden kar yağışı haberi geldi! Başta başkent Ankara olmak üzere Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin tamamı Aralık ayına kar yağışı ile girecek. 30 Kasım salı günü başlayacak yağışın 1 Aralık'ta tüm yurtta etkili olması bekleniyor. İşte son hava durumu raporu...

İstanbul ve Ankara ilk sırada olmak üzere Türkiye'nin çok büyük bir bölümünün merakla beklediği 'ilk kar ne zaman yağacak' sorusunun cevabı belli oldu. Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre başta başkent Ankara olmak üzere Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin tamamı Aralık ayına kar yağışı ile girecek. 30 Kasım salı günü başlayacak yağışın 1 Aralık'ta tüm yurtta etkili olması bekleniyor.

Aralık ayı sürpriz kar yağışıyla başlayabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün orta ve uzun süreli tahmin haritasına göre Aralık ayı sürpriz bir Kar Yağışı ile başlayabilir. Meteoroloji'nin tahminlerine göre hava sıcaklıkları cuma gününden itibaren artarak mevsim normalleri dolayında seyredecek fakat 29 Kasım pazartesi gününden itibaren yeniden düşecek.

1 Aralık'ta tüm Türkiye yağışlı olacak

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle 30 Kasım salı günü başkent Ankara ilk sırada olmak üzere İç Anadolu Bölgesi'nde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. 1 Aralık çarşamba günü ise tüm Türkiye'de yağış görülecek. Yağışlar Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun bütününde kar, yurdun diğer bölümlerinde ise yağmur biçiminde olacak.

Meteorolojiye göre bugün kar yağışı beklenen şehirler

Meteoroloji bugün için "Yağmurla başlayacak yağışın zamanla yüksek kesimleri ilk sırada olmak üzere Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Erzurum’da yer yer güçlü olmak üzere kar yağışı biçiminde etkili olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" açıklamasında bulunmuştu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.