Arama
Gıda Hattı
banner
Arama

Mersin ve Hatay’daki orman yangınları kontrol altında!

Mersin ve Hatay’daki orman yangınları kontrol altında!
17 Temmuz 2021, 11:57

Mersin’de bin 500 hektar alanda, Hatay’da ise 200 hektar alanda etkili olan yangınların kontrol altına alındığını bildiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'deki yangınla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını, Hatay'daki yangınla ilgili olarak da güvenlik güçlerinin çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Mersin’in Aydıncık ilçesinde iki gündür yanan ormanlık alanda incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin ve Hatay'daki orman yangınlarındaki son duruma ilişkin açıklamalar yaptı.

Mersin’deki yangında bin 500, Hatay’da 200 hektar alan zarar gördü

Sosyal medya hesabından da paylaşımlarda bulunan Bakan Pakdemirli, bin 500 dekar alanda etkili olan Mersin'deki yangınla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını, Hatay'daki yangınla ilgili olarak da güvenlik güçlerinin çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

"Mersin’deki ve Hatay’daki orman yangınlarını kontrol altına aldık. Soğutma çalışmalarına başlıyoruz. Ayrıca ülkemizde son iki günde çıkan toplam 57 orman yangınıyla mücadele eden ormanın kahramanlarını kutluyorum” diyen Pakdemirli, vatandaşlara da “Vatandaşlarımıza buradan yeniden hatırlatma yapmak istiyorum. Bu bayramda yeşile hasretimiz bitsin ama özenimiz bitmesin. Yeşil Vatanı hep birlikte koruyalım, kollayalım” ifadeleriyle çağrıda bulundu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.