Gıda Hattı

Mercedes'e milyarca avroluk emisyon cezası

1 Haziran 2018, 18:28
Paylaş
Mercedes'e milyarca avroluk emisyon cezası

Alman otomobil üreticisi Mercedes'in C ve G serilerinde ortaya çıkan emisyon manipülasyonu firmaya milyonlarca avro cezaya mal olacak.

Der Spiegel dergisinde yer alan bir habere göre; Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer emisyon manipülasyonu rastlanan her araç için Mercedes’ten 5 bin avro ceza talep edecek.

Mercedes neden ceza alıyor?

Federal hükümet Daimler üzerinde olan baskısını arttırırken Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, geçen hafta Daimler'in Yönetim Kurulu Başkanı Dieter Zetsche ile yaptığı görüşmede kendisine, Mercedes’in 750 bin aracında egzozlarında normlara uygun olmayan sistemin bulunduğunu ve bunun için araç başına 5 bin euro ceza uygulamasına gidileceğini, bunun da Daimler'e 3.75 milyar avroya mal olacağını belirtti.

Federal Motorlu Taşıtlar Dairesi 23 Mayıs tarihli bildirisinde; Mercedes C ve G modelleri ve Vito hafif ticari araçlardaki egzoz siteminde çevreye ve insan sağlığına zararlı olduğunu duyurmuş, Daimler ise bu iddiayı kabul etmemişti. Bunun üzerine markanın C ve G modellerinin egzoz sitemini gözden geçirmesi istendi.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.