Gıda Hattı

Mehmet Okur kimdir? Mehmet Okur hayatı

26 Mayıs 2022, 17:16
Paylaş
Mehmet Okur kimdir? Mehmet Okur hayatı
Mehmet Okur kimdir? Başarılı ve milli basketbolcu olan Mehmet Okur hayatı ve tüm merak edilenleri gidahatti.com olarak Mehmet Okur biyografi içeriğimizde sizlere sunuyoruz.

Mehmet Okur kimdir? Türk basketbolcu ve takım koçu olan Mehmet Okur hakkında tüm merak edilenler ve özel yaşamı...

Mehmet Okur biyografi

doğum; 26 Mayıs 1979, Yalova

mesleği; Türk millî eski basketbolcudur.

8 Kasım 2012 tarihinde basketbolu bıraktığını açıklamıştır.

Mehmet Okur hayatı

Kariyeri

Yalova'da, 26 Mayıs 1979'da doğdu. Abdullah ve Nimet Okur'un tek oğulları Mehmet Okur, çocukluk yıllarında uzun süre kaleci olarak futbol oynadı. Ancak basketbol yeteneği çok geç kabul edilecek yaşta keşfedildi ve 14 yaşında basketbola başladı. Basketbola bu yaşta başlamış olmasına karşın boyu ve yeteneği ile kısa sürede kendini gösterdi. Bunun yanında genel olarak 1979 doğumlu oyunculardan oluşan bir nesil üzerinde basketbol federasyonunun yoğun çalışması ile Nihat İziç Mehmet Okur'u geliştirme için özel olarak ilgilendi.

Oyak Renault

Ancak Mehmet Okur kendini geliştirdikçe takımı Oyak Renault kötü sezonlar geçiriyordu ve TB2L'ye düştü. O sezon ikinci ligde son derece başarılı performansıyla 1996-97 sezonunda 17 yaşında iken takımının tekrar TBL'ye çıkmasında büyük katkı sağladı. Bu sezon aynı zamanda Mehmet Okur'un Oyak Renault Yıldız Takımı'nı, Türkiye Şampiyonası'nda Efes Pilsen ve Tuborg'un ardından 3.lüğe taşıdığı sezondu.

1997-98 sezonu Mehmet Okur'un 1. Lig'de oynadığı ilk sezondu. Basketbol oynamaya sadece dört yıl önce başlamış 18 yaşındaki bir çocuk için oldukça iyi bir performans sergileyen Mehmet, o sezon aldığı kısıtlı dakikalarda; 4.4 sayı ve 3.3 ribaund ortalamaları ile oynadı.

Koçluk Kariyeri

Eylül 2016 tarihinde Phoenix Suns'de oyuncu geliştirme koçu olarak göreve başladı.

Özel hayatı

Annesi Nimet Okur ve Babası Abdullah Okur'dur. Kardeşleri Yasemin ve Seda'dır. Dedesi Lak asıllı eski Türk güreşçi Süleyman Baştimur'dur.

Okur model Yeliz Okur ile evlenmiş ve 21 Mart 2007 tarihinde Melisa adında bir kızı doğmuştur. 19 Şubat 2010 tarihinde bir oğlu dünyaya gelmiştir. İsmi Yiğit Mehmet tir.18 Kasım 2014 günü 2. oğlu Mert Mehmet dünyaya gelmiştir.

Ayrıca kendisi koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.