Gıda Hattı

MEB'den uzaktan eğitime ilişkin beklenmeyen karar! MEB şikayetler dikkate aldı

25 Kasım 2021, 13:08
Paylaş
MEB'den uzaktan eğitime ilişkin beklenmeyen karar! MEB şikayetler dikkate aldı
MEB'den uzaktan eğitime ilişkin beklenmeyen karar! Öğrencilerle ilgili beklenmeyen ve kritik bir karar geldi.  Yönetmelikte değişikliğe giden Bakanlık, evde eğitim ihtiyacı bulunan öğrencilerin, öğretmenlerin pandemi döneminde evlerde ders vermek istememesi üzerine harekete geçti.

Sağlık problemleri nedeniyle okula gidemeyen öğrencilere evde eğitim hizmeti ile 12 hafta boyunca evlerinde ders alabiliyordu. MEB şikayetlerin artması nedeniyle uzaktan eğitim kararı aldı...

eğitim

MEB'den uzaktan eğitime ilişkin beklenmeyen karar geldi. Sağlık problemi olan hasta öğrencilere MEB'den kritik karar geldi. Evde eğitim sistemi oluşturularak örgün eğitime katılamayan öğrencilere uzaktan eğitim imkanı oluşturuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, evde özel eğitim ve uzaktan eğitimin şartlarıyla ilgili değişiklikleri, 81 ilin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdi. Gözler, uzaktan eğitim almak isteyenler için gereken şartlara çevrildi. Bakan Mahmut Özer'in imzasıyla gönderilen yazıda, zorunlu öğrenim çağındaki özel eğitim ihtiyacı ya da sağlık sorunu olan öğrenciler için, "en az 12 hafta süreyle örgün eğitim kurumlarından yararlanamayacağı ya da yararlanması durumunda sağlığı açısından risk oluşturacağı" doktor raporu ile kanıtlanması halinde, bu belgeyi ileten öğrencilere evde eğitim hizmeti verilebileceği açıklandı. İşte, MEB'in evde uzaktan eğitim kararına dair detaylar!

İşte MEB'den uzaktan eğitime dair alınan karar

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği'nde değişikliğe giderek, 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve valiliklere yazı gönderdi. Paylaşılan son bilgilere göre, evde eğitim hizmeti, velinin talebi ve özel hizmetler kurulu kararı doğrultusunda; evde yüz yüze yapılabileceği gibi uzaktan canlı ders olarak da yapılabilmesine ilişkin talepler doğrultusunda Bakanlık, yeni bir adım attı.

Evde (uzaktan) eğitim hizmetinin pandemi süresince öğrenci velisinin talebi dikkate alınarak özel eğitim hizmetleri kurulunun kararı doğrultusunda evde yüz yüze veya uzaktan canlı ders olarak da yapılabileceği bilgisi paylaşıldı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.