Gıda Hattı

MasterChef Türkiye'de 19 Eylül kim elendi?

20 Eylül 2021, 14:45
Paylaş
MasterChef Türkiye'de 19 Eylül kim elendi?
MasterChef Türkiye'de 19 Eylül kim elendi?  MasterChef Türkiye 2021'de yeni bir eleme heyecanı daha yaşandı. Tv8 ekranlarında 19 Eylül Pazar akşamı sevenleri ile buluşan MasterChef’te eleme adayı olarak belirlenen, Azize Polat, Mert Ateş Durukan, Tunahan Ak, Hasan Biltekin, Burcu Önal ve Mustafa Ozan ikili turda yarışmada kalmak için adeta zamanla yarıştı. İşte detaylar..

MasterChef Türkiye'de 19 Eylül kim elendi? MasterChef Türkiye 2021'de yeni bir eleme heyecanı daha yaşandı. Tv8 ekranlarında 19 Eylül Pazar akşamı sevenleri ile buluşan MasterChef’te eleme adayı olarak belirlenen, Azize Polat, Mert Ateş Durukan, Tunahan Ak, Hasan Biltekin, Burcu Önal ve Mustafa Ozan ikili turda yarışmada kalmak için adeta zamanla yarıştı. İşte detaylar..

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

Altı eleme adayının bulunduğu MasterChef'te, Danilo, Somer ve Mehmet Şef ilk turda yarışmacılardan ana ürünü pirinç olan yaratıcı tabak hazırlamalarını istedi. Bu tur için yarışmacılara verilen sürenin sonunda şefler yapılan yemeklerin tadına baktı. Eleme finalinin ikinci turunda Tunahan, Ateş ve Mustafa kalırken diğer isimler bu hafta potadan çıkmayı başardı.

Eleme turunda ise bu kez üç yarışmacıdan Mehmet Şef'in imza tabağı olan Gece Gibi Siyah yapılması istendi. Bu zorlu yemek için yeniden tezgah başına geçen yarışmacılar kazanmak için tüm hünerlerini sergiledi. Tadım yapan şefler oy birliği ile final eleme oyununun galibinin Mustafa olduğunu açıkladı. Rakiplerinden daha az başarılı tabak yaparak elenen yarışmacı ise Tunahan oldu. Tunahan ve Ateş şeflerin kararının ardından birbirlerine sarılarak ağladı. O anlar stüdyoda duygusal dakikalara neden oldu.

MASTERCHEF 2021’DE ELEME ADAYLARI KİMLER OLMUŞTU?

Kırmızı ve mavi takım arasında oynanan dokunulmazlık oyunları sonrası eleme adayları belli olmuştu. Son dokunulmazlık oyununu kırmızı takım, birinci ve ikinci dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanmıştı. Dokunulmazlık oyunları sonrasında yapılan oylama ile Azize Polat, Mert Ateş Durukan, Tunahan Ak, Hasan Biltekini Burcu Önal ve Mustafa Ozan eleme adayları olarak belirlenmişti.

MASTERCHEF TUNAHAN KİMDİR?

Masterchef yarışmacısı Tunahan Ak, aslen Bursalı ve 20 yaşında. Aşçılık lisesi mezunu olan Tunahan Ak, Bolu’da 4 sene yatılı okumuş. 1,5 senedir Kadıköy’de çikolata imalathanesinde çalıştığını belirtti. 14 yaşına kadar İzmit’te ailesiyle beraber yaşayan yarışmacı Bolu’da 4 sene yatılı okuduktan sonra İstanbul'a geldi.

Müjdat gezen sanat merkezinde tiyatro eğitimi alıp sonrasında tiyatro da bir oyunculuk atölyesinde eğitim alan MasterChef Tunahan, MasterChef'e katılıp hayatınyönünü değiştirdiğini söylüyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.