Gıda Hattı

MasterChef Emre kimdir ve nerelidir?

25 Ekim 2021, 12:06
Paylaş
MasterChef Emre kimdir ve nerelidir?
Bu hafta potada olan ve başarılı bir yarışma yürüten Emre sosyal medyada oldukça sık gündem olan sevilen isimlerden. Peki hakkında sıkça araştırma yapılan MasterChef Emre kimdir ve nerelidir? İşte hakkındaki tüm detaylar...

Bu hafta potada olan ve başarılı bir yarışma yürüten Emre sosyal medyada oldukça sık gündem olan sevilen isimlerden. Peki hakkında sıkça araştırma yapılan MasterChef Emre kimdir ve nerelidir? İşte hakkındaki tüm detaylar...

Masterchef Emre Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Masterchef 2021 Emre Büber, yarışmada 3.turda adından sıkça söz ettiren bir isimdir. Ana kadroda performans sergilemek için final haftası yarışına katılmıştır.
Masterchef yarışmasına çıktığı günden bu yana en çok araştırılan isimler arasında yer almıştır. Yarışmacı sempatik tavırları ile de herkesin beğenisini kazanmıştır.
Emre Büber, Masterchef 2021 yarışmasına Avusturya’dan katılmaktadır. Yarışmacı Avusturya doğumludur fakat aslen Konya Bozkırlıdır.
Dedesi ve ailesi 1969 yılında Avusturya’ya göç etmiştir. Emre Büber 12 yaşındayken dedesi ve ailesi tekrar Türkiye’ye dönmüştür.
26 yaşında olan yarışmacı, 1 çocuk babasıdır. İddialı tavırları ile bilinen Büber, jüri üyelerinin ilgisini çekmektedir.
Liseyi açıktan okuyarak tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünde okumuştur.
Aynı zamanda Masterchef Emre, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde de okumuştur.
Sevilen yarışmacı, 4 yıl Antalya’da animatörlük yapmıştır. Daha sonra 19 yaşına geldiğinde tekrar Avusturya’ya dönmüştür.
Orada 2 yıl süpermarkette çalıştıktan sonra profesyonel olarak mutfakta da 3-4 yıl çalışmıştır. Yemek yapmayı sevdiğini söyleyen Masterchef Emre, doğal ürünleri yetiştirmeyi sevdiğini dile getirmiştir.
İzleyiciler tarafından merakla takip edilen isim, aşçılık eğitimi almamasına rağmen hünerleri ile jüri üyelerinin takdirini kazanmıştır.
Aşçılığa dair hünerlerini aşçılık sektöründe çalışarak öğrenmiştir. Avusturya’da şırdan, kokoreç ve Adana şiş yapan bir restoranda çalışmaktadır.
Dünyaca ünlü İngiltereli şef Jamie Oliver ile çalışmıştır. Yarışmacı ana kadroya katıldığı akşam sevinçten gözyaşlarını tutamamıştır.
Masterchef yarışmasına şampiyon olmak için geldiğini ifade etmiştir. Yarışmada kırmızı takım kaptanı olmuştur.
Emre Büber, ana kadro seçmeleri ilk eleme turunda mantarlı bıldırcın çorbası yapmıştır. Jüri üyelerinin takdirini kazanmayı başaran yarışmacı, jüri üyelerinden 3 evet alarak düello turuna kalmıştır.
Düello turunda Mert Özen ve Mustafa Ozan ile yarışmaya hak kazanmıştır. Bu turda etli yaprak sarma yapmışlardır. Verilen sürenin sonunda Mustafa Ozan ile birlikte final turuna kalmıştır.
Emre Büber, final turunda üçüncü grupta mücadele etmiştir. Beşinci günde yarışmacılar fish and chips yaparak yeteneklerini sergilemiştir.
İlk turda yarışmacı ile birlikte Necdet, Melis, Rabia, Atakan ve Yiğit yaratıcılık oyununa geçmiştir. Bu bölümde ana ürün olarak bamya verilmiştir.
Ana ürünü bamya olan yemekte en başarılı tabağı Masterchef Emre Büber yapmıştır. Bu sayede ana kadroya katılan 15. yarışmacı olmuştur.
Ana kadroya seçildiği zaman yaptığı konuşma ile sevenlerini duygulandıran yetenekli yarışmacı, konuşmasında buraya ilk başta oğlu için geldiğini dile getirmiştir.
Oğluna örnek olmak istediğini de dile getiren Emre Büber, oğluma hiçbir şeyden yılmadan ve vazgeçmeden başarıya gidilebileceğini göstermiş oldum demiştir.
Oğlunun adının Bünyamin Cafer olduğunu söyleyen genç yarışmacı, onun da başarıya ulaşmasını istemektedir.
İleride bir çiftlik restoranının olmasını isteyen Masterchef Emre, insanlara ürün değerini göstermek istiyor.
Ana kadroya giren yarışmacının sosyal medya hesapları merak konusu olmuştur. Emre Büber’in Instagram hesabındaki kullanıcı adı @emres.kitchen olarak bilinmektedir.
Instagram hesabında yaptığı yemekleri ve günlük hayatından kareleri paylaşmaktadır.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.