Gıda Hattı

Marmaris yangınından kötü haber: Rüzgar daha da şiddetlenecek!

23 Haziran 2022, 23:34
Paylaş
Marmaris yangınından kötü haber: Rüzgar daha da şiddetlenecek!

Yangın bölgesinde yarın sabah saatlerinde rüzgarın 60-70 km hızla esmesini beklediklerini bildiren Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yangınla birlikte rüzgar hızının fırtınaya dönüşeceğini söyledi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ise, evleri tahliye edilen ailelere 3 bin TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını devam ederken, bölgede oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kötü haber: Rüzgarın hızı artacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin de katıldığı toplantıda yangına ilişkin son veriler paylaşıldı. 61 hava aracının yangına müdahale ettiği, bin 12’si orman işçisi olmak üzere 3 bin 214 personel ile 730 aracın da sahada olduğu bildirildi.

Yangın bölgesinde yarın sabah saatlerinde rüzgarın 60-70 km hızla esmesini beklediklerini vurgulayan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yangınla birlikte rüzgar hızının daha da yükselebileceğini söyledi. Karacabey, “Bu arazide fırtına oluşturacak neredeyse. Yarın öğleye kalmadan yangını kontrol altına almak istiyoruz. Yangını İçmeler’e ulaşmadan durdurmak için ekipleri yerleştirdik” dedi.

Evi tahliye edilen ailelere 3 bin TL yardım

131 hane ve 435 kişinin tahliye edildiğini söyleyen Tarım Bakanı Kirişci ise“Temennimiz yarın bu yangının neticelenmesi. Rüzgar olmasa daha iyi olurdu ama ümitsiz değiliz. Çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Evleri tahliye edilen ailelere 3’er bin TL ödeme gerçekleştiriliyor” diye konuştu.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.