Gıda Hattı

Marmarabirlik, Rekolte Beyannamelerini Almaya Başlıyor

5 Ekim 2007, 16:35
Paylaş

Marmarabirlik'ten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında beyanname almak için verilen sürenin başlama tarihi olan 5 Ekim'in “Zeytin alım kampanyası başlama tarihi” şeklinde yer aldığı belirtildi.

Söz konusu tarihin, geçen yıllarda olduğu gibi üreticilerden birliğe ne kadar zeytin vereceklerini bildirmeleri için başlayan takvimin ilk günü olduğuna işaret edilen açıklamada, “Ortaklarımızın, 31 Ekim tarihine kadar bağlı oldukları kooperatiflere rekolte beyannamesi vermesi gerekiyor. Aksi takdirde, bu süre içinde beyanname vermeyen ortaklarımızdan kesinlikle ürün alınmayacak. Beyannamede belirtilen miktardan fazla ürün veren ortaklarımızın fazla teslimatlarının bedelleri de bir yıldan önce ödenmeyecek. Beyannamelere, yağlık, ezmelik, kızıl ve sofralık zeytinlerin tümü dahil edilecek” denildi.

Açıklamada, 3 yıl üst üste rekolte beyanında bulunmayan, beyanının yüzde 50'si oranında ürün vermeyen ve kooperatife bulunan borcunu 3 yıldır ödemeyenlerin ortaklıklarına son verildiği hatırlatıldı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.