Gıda Hattı

Marlboro touch blue fiyatı? 27 Mayıs Marlboro sigarası kaç para oldu?

27 Mayıs 2022, 10:21
Paylaş
Marlboro touch blue fiyatı? 27 Mayıs Marlboro sigarası kaç para oldu?
27 Mayıs sigara fiyatları ne kadar oldu? sorusu günün konusu oldu. Sigara ve alkole yapılan ÖTV zammıyla beraber güncel sigara fiyatları merak konusu oldu. Peki Marlboro touch blue fiyatı? 27 Mayıs Marlboro sigarası kaç para oldu? Detaylar haberimizde

Alkolde ÖTV artış oranı yüzde 25 olurken, sigarada ÖTV artış oranı yüzde 10 oldu. Kararın ardından, sigarada 0.71 tl olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 tl olarak belirlendi. 27 Mayıs Marlboro sigara fiyatlarına zam geldi, karar resmi gazetede yayınlandı. Peki 27 mayıs sigara fiyatları ne kadar oldu?  Marlboro touch blue fiyatı? 27 Mayıs Marlboro sigarası kaç para oldu?

Sigaraya zam geldi mi?

Resmi Gazete'de yayımlandı ve sigarada 0.71 TL olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 TL'ye çıkarıldı. Sigaraya uygulanan %10'luk ÖTV artışı ile birlikte 1 paket sigaradan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) 1.69 lira artış gösterdi.

Sigara satış fiyatlarına yansıyacak zammın ne zaman başlayacağı ve sigara fiyatlarında ne kadar artış yaşanacağı henüz netlik kazanmadı. Sigara firmalarının etiket fiyatlarına yansıtacağı artış, yapılan açıklamaların ardından belli olacak.

5 Mayıs 2022'de yapılan sigara zammının ardından, sigara fiyatlarında 2 TL'lik bir artış yaşandı. En ucuz sigara 25.50 TL; en pahalı sigara ise 40 TL oldu.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.