Gıda Hattı

Margün enerji işlem gördü mü? Margün enerji Borsa'da işlem tarihi ne zaman belli olacak?

27 Eylül 2021, 15:06
Paylaş
Margün enerji işlem gördü mü? Margün enerji Borsa'da işlem tarihi ne zaman belli olacak?
Margün enerji işlem gördü mü? Margün enerji Borsa'da işlem tarihi ne zaman belli olacak?

Margün Enerji, 830 milyon lira ile borsada satış yöntemiyle gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük halka arzını gerçekleştirdi. Margün Enerji'nin ödenmiş sermayesi 310 milyon liradan 410 milyon liraya çıkartılarak artırılan 100 milyon lira nominal değerli payları, pay başı 8,30 liradan halka arz edildi. Yatırımcılar şimdiden hisse senetlerinin işlem göreceği tarihi merakla araştırmaya başladı. İşte detaylar...

MARGÜN ENERJİ TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK HALKA ARZINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Margün Enerji'nin ödenmiş sermayesi 310 milyon liradan 410 milyon liraya çıkartılarak artırılan 100 milyon lira nominal değerli payları, pay başı 8,30 liradan halka arz edildi.
Şirketin halka arzı, 22-23 Eylül 2021 tarihlerindeki talep toplama sonrası halka arz miktarından daha fazla gelen taleple 830 milyon lira değerinde gerçekleşti.
Bu arzın borsada satış yöntemiyle gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük halka arzı olduğu aktarılan açıklamada, "Başta Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul çalışanları olmak üzere, bu süreçte bize destek veren bütün danışmanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ederiz. Bize duyduğu güveni devam ettirerek halka arz gururunu bir kez daha yaşattığı için tüm Türkiye'ye teşekkürü bir borç biliyoruz. Halka arz sermaye artışı yöntemiyle gerçekleşmiş olup 830 milyon liranın tamamı Margün Enerji’nin kasasına girecek." ifadeleri kullanıldı.
MARGÜN ENERJİ (MAREN) NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?
Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ile yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji halka arzı gerçekleşti. Margün Enerji’nin 1 TL nominal değerdeki 100 milyon adet payları 8,30 TL’den satılacak. Hisse kodu ise 'MAREN' olarak belirlendi. Payların dağıtımı Borsa İstanbul tarafından eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirildi. Margün Enerji'nin Borsa'da işlem göreceği tarih ile ilgili açıklama yapılması bekleniyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.