Gıda Hattı

Margarinciler Bu Yıl Sesini Duyuracak

10 Ocak 2008, 04:35
Paylaş

Unilever Gıda'dan Sorumlu Pazarlama Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Türkiye'de margarinin kolestrolü artırdığı ve insan sağlığına zararlı olduğu yönünde yanlış bir kanı olduğuna işaret ederek, "Oysa margarin bitkisel yağlardan üretilir ve bitkisel yağların kolestrolü artırmadığı kanıtlanmıştır. Toplumumuzda oluşan bu yanlış kanıyı düzeltmek için kapı kapı gezeceğiz" dedi.

Tüketici kampanyaları

Unilever'in bitkisel yağ markası Becel, dünyadaki en önemli sağlık sorunu olan kalp ve damar hastalıkları konusunda toplumu harekete geçirmek amacıyla 'Kalbini Sev' adıyla bir kampanya başlattı. Kampanyanın tanıtım toplantısında konuşan Mustafa Seçkin, margarine yönelik asılsız iddialar karşısında sektör olarak uzun süre sessiz kaldıklarını kaydetti.

Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği (MÜMSAD) olarak, 2008 yılı ile birlikte birçok toplantı düzenleyeceklerini ve toplumunda oluşan yanlış kanılan düzeltmeye çalışacaklarını ifade eden Seçkin, 'Artık bu yıl sesimizi duyuracağız. Margarin bitkisel bir yağ ve kolestrol yanından geçmiyor. Biz bu yıl çeşitli bilgilendirici paneller ve tüketici kampanyalar düzenleyerek, ha1kırnızı doğrulan anlatacağız" diye konuştu.

Mustafa Seçkin, Becel olarak kalp sağlığına büyük önem verdiklerini belirterek, 'Kalbini Sev' kampanyası ile kalp ve damar hastalıklarına dikkat çekerek İnsanların bu konuda önlem almaya sevk etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.