Gıda Hattı

Malatya 126 Ülkeye Kayısı Broşürü

1 Ekim 2007, 16:46
Paylaş

Malatya Kayısısını Markalaştırma Projesi (MİŞMİŞ) kapsamında hazırlanan kitap, CD ve broşürler, Avrupa, Afrika, Asya, Avustralya, Kuzey ve Güney Amerika'da 126 ülkeye postalanacak.

Proje sorumlusu Yusuf Vural, Malatya Valiliğinde düzenlenen basın toplantısında, projeyi kendisi gibi Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans yapan arkadaşı Ruziye Tali ile birlikte Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz'ün isteği üzerine hazırladıklarını söyledi.

Projenin AB'den alınan 68 bin euro hibe ile hazırlandığını belirten Vural, şöyle devam etti: “Proje ile Malatya kayısısının yararları, kayısı çeşitleri, üretimi, ihracatı ve üretilen yan ürünler hakkında bilgi vererek kayısının Avrupa ve dünyada tanıtımını amaçladık. Bu açıdan mevcut pazara yenisini eklemek hedefimiz. Dünya tanıtımının yüzde 65'inin internet üzerinden yapıldığını biliyoruz. İnternet sitesi, tanıtım filmi, kitapçık, CD ve broşürleri 6 dilde hazırladık.”

Vural, MİŞMİŞ projesinin yanı sıra “Marka Şehir Malatya” adıyla bir proje daha hazırladıklarına da işaret ederek, projeye İl Özel İdaresi ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın ortak olduğunu, proje ile Malatya'yı doğrudan dünyaya tanıtmak istediklerini anlattı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.