Gıda Hattı

Limak'tan Adana'ya Meyve Suyu Fabrikası

28 Eylül 2007, 15:57
Paylaş

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde kendilerine ait 50 dönümlük arsa üzerine konsantre meyve suyu fabrikasını kurduklarını söyledi. Nisan ayında başlayan çalışmaların önümüzdeki aylarda biteceğini söyleyen Özdemir, “Konsantre meyve suyu fabrikası kuracağız. Alanında ülkenin en büyüğü olacak. Çoğunlukla ihracata yönelik üretim yapacağız. Yıllık 20 milyon euro ihracat hedefimiz var” diye konuştu.

Özdemir fabrikanın 35 milyon euroya malolacağını kaydetti. Kısa zamanda üretim aşamasına gelecek fabrikanın 15 Kasım’da açılması planlanıyor. Limak’ın meyve suyu tesislerinde çilek, vişne, kayısı, şeftali, üzüm, elma, nar, narenciye işlenecek. Daha sonraki etapta ise domates suyu ve salça üretimi de yapılacak. Özdemir, fabrikada yıllık 100 bin ton meyve işleneceğini söyleyerek, hpedef pazarları Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu olarak belirlediklerini de kaydetti.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Nihat Özdemir, tüm işadamlarına Güneydoğu’ya yatırım yapma çağrısında bulundu. Özdemir, Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde çimento fabrikasını geçen yıl satın aldığını hatırlatarak, 1 yıl içerisinde fabrikaya 20 milyon euro tutarında yatırım yaptıklarını söyledi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.