AramaArama
Gıda Hattı

LGS nakil sonuçlarıyla yerleşemeyen adaylara ne olacak?

9 Ağustos 2021, 23:34
Paylaş
LGS nakil sonuçlarıyla yerleşemeyen adaylara ne olacak?
LGS nakil sonuçlarıyla yerleşemeyen adaylara ne olacak?LGS nakil başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak olan Lise 2. nakil sonuçlarına çevrildi. İşe LGS nakil sonuçları 2021 ve LGS 2. nakil sonuçları sorgulama ekranı.

LGS nakil sonuçlarıyla yerleşemeyen adaylara ne olacak?LGS nakil başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak olan Lise 2. nakil sonuçlarına çevrildi. İşe LGS nakil sonuçları 2021 ve LGS 2. nakil sonuçları sorgulama ekranı.

MEB takvimine göre LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuruları 6 Ağustos'ta sona erdi. İstedikleri liselere girmek isteyen adaylar LGS nakil başvurularının sona ermesiyle birlikte sonuçlar için beklemeye başlamıştı. MEB tarafından yapılan son dakika duyuruya göre LGS 2. nakil sonuçları açıklandı. İşte e-Okul MEB nakil sonucu sorgulama ekranı detayları..

Lise 2. nakil sonuçları 2021 açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca lise 2. nakil tercihleri 02-06 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşti. LGS yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih sonuçları 9 Ağustos Pazartesi günü erişime açıldı. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos'ta tamamlandı. Lise boş kontenjan ve taban puanlarına göre yapılacak yerleştirme sonuçları öğrenci T.C kimlik numarası ile e okul üzerinden sorgulanacak.

LGS nakil sonuçlarıyla yerleşemeyen adaylar

LGS 2. nakil tercih sonuçlarının ardından herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar 9-13 Ağustos tarihleri arasında Boş kalan kontenjanlara, İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularını yapacak. 20 Ağustos tarihinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmeler tamamlanacak.

LGS 2. NAKİL TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI e-OKUL MEB!

LGS nakil tercihleri ne zaman?

26 Temmuz 2021 – Yerleştirme Sonuçlarının ve Boş Kontenjanların İlan Edilmesi

26-30 Temmuz 2021 – Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

02 Ağustos 2021 – Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı

02-06 Ağustos 2021 – Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

09 Ağustos 2021 – Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı

09-13 Ağustos 2021 – Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularının Alınması

20 Ağustos 2021 – İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmelerinin Tamamlanması

23-27 Ağustos 2021 – Yatılılık Başvurularının Okul ve Kurumlarca Alınması

31 Ağustos 2021 – Yatılılık Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve e-Pansiyon Üzerinden Kayıtların Sisteme İşlenmesi

06 Eylül 2021 – 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı

LGS 2. nakil tercihleri nasıl yapılır?

Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, tercihleri MEB tarafından açıklanan tarihlerin içerisinde yapacak. Tercihler, öğrenci ve velisi tarafından “https://eokul.meb.gov.tr” internet adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulunun müdürlüğünden yapılabilecek. Yapılan tercihler ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak. Tercih işlemleri, Bakanlığın “http://www.meb.gov.tr” veya “https://eokul.meb.gov.tr” internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerine göre yapılacak.

LGS nakil sonuçları nereden bakılır?

LGS tercih sonuçları “http://www.meb.gov.tr” adresinden öğrencilerin erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından birinci nakil başvuruları 26-30 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

Haber Etiketleri

LGS

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.