Gıda Hattı

Letgo çöktü mü? Letgo neden açılmıyor? Letgo'ya ne oldu?

8 Aralık 2021, 12:30
Paylaş
Letgo çöktü mü? Letgo neden açılmıyor? Letgo'ya ne oldu?
Letgo çöktü mü ve Letgo neden açılmıyor soruları, ikinci el eşya satışı platformu olan Letgo'ya ulaşamayan kişiler tarafından sorgulanıyor. Peki  Letgo'ya ne oldu?

Letgo çöktü mü ve Letgo neden açılmıyor soruları, ikinci el eşya satışı platformu olan Letgo'ya ulaşamayan kişiler tarafından sorgulanıyor. Peki  Letgo'ya ne oldu? Letgo çöktü mü?

Ülkemizde ikinci el eşya satışı için popüler uygulamalardan biri olan Letgo'da bu akşam saatlerinden itibaren erişim sorunları başladı.

Webtekno'nun haberine göre, geçtiğimiz birkaç saattir uygulamaya giriş yapamayan kullanıcılar, bağlantı hatası aldı.

Kimi kullanıcılar yaşanan erişim problemlerini sosyal medyaya taşırken Letgo'dan ise yaşanan erişim sorunlarına ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi.

Kullanıcılar ilan sayfalarında 'İlanın yüklenirken bir hata oluştu' hatası alırken aynı zamanda uygulamanın internet bağlantısı kurma noktasında hata verdiği ifade edildi.

Letgo nedir ne için kullanılır?

letgo milyonlarca kişi tarafından indirilen ve milyonlarca ürün ilanı içeren bir uygulamadır. letgo kullanıcılarının büyük bölümü oldukça güvenilir kişilerden oluşur. İnternet üzerinden ilan verme ve alışveriş yapma uzun yıllardır hem Türkiye'de hem de tüm dünyada yaygın bir şekilde, güvenle kullanılmaktadır.

Letgo da ödeme nasıl yapılır?

Güvenli Ödeme ve Kargo özelliği nasıl çalışıyor? Özellik kapsamında alıcı; ilgilendiği ilan için “teklif yap” butonuna basarak satıcıya 24 saat boyunca geçerli bir fiyat teklifi gönderiyor. Satıcının teklifi kabul etmesinin ardından alıcı, 24 saat içerisinde iyzico güvenli ödeme sistemi üzerinden ödemesini yapabiliyor.

Dikkat edilmesi gerekenler neler?

  • Alıcı veya satıcı olun fark etmez, kesinlikle legal olduğunu düşündüğünüz ürünlerin alış ve verişini yapın.
  • Alıcı iseniz, kullanıcının güvenlik doğrulamalarına dikkat edin. Aynı şekilde, satıcının daha önce yaptığı satışlara da mutlaka göz atmalısınız.
  • Kargo, ön ödemeli, kaparo gibi durumlardan uzak durun.
  • Meblağsı yüksek alışverişlerde dâhil, tüm alışverişinizi birebir yani yüz yüze yapmaya özen gösterin.
  • Tutarsız, aldatıcı ilanları report ( Rapor ) etmeyi unutmayın.
  • Biraz gözünüzü açık tutmalısınız. Unutmayın ki, her alanda olduğu gibi böyle faydalı bir uygulamayı da dolandırıcılık faaliyetleri için kullanacak art niyetli insanlar olacaktır.

Elbette birçok benzer ve popüler ilan uygulaması var. Fakat, son zamanlarda özellikle ülkemizde de basın yoluyla yapılan reklamlardan ötürü, neredeyse herkesin bilgisi dâhilinde olan bu Letgo uygulamasının yeri ayrı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.