Gıda Hattı

Küresel Gençlik Zirvesi, gençlere müjde zirvesi oldu

21 Aralık 2015, 12:33
Paylaş
Küresel Gençlik Zirvesi, gençlere müjde zirvesi oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından desteklenen, Birleşmiş Siviller Derneği’nin düzenlediği Küresel Gençlik Zirvesi’nde konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yeni iş kuracak gençlere verilecek hibe ve kredi desteklerine açıklık getirdi.

Ankara’da düzenlenen Küresel Gençlik Zirvesi, “Küresel Barışın İnşasında Gençliğin Rolü” ana temasıyla gerçekleşti. 10’u aşkın ülkeden toplamda 700 gencin katıldığı zirvede, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç gençlere hitap etti.

kalkınma-bakani-cevdet-yilmaz-www.gidahatti.comKüresel Gençlik Zirvesi’nin ilk gününde açılışta konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, hükümetin 100 günlük planında yeni iş kuran gençlere verilen desteklerin hibe kısmının 50.000 TL, kredi kısmının 100.000 TL olacağı müjdesini verdi. Yılmaz, ayrıca gençlere teşviklerde avantaj sağlanacağını, böylece müteşebbis sayısının her geçen gün arttırılacağını söyledi.

genclik-ve-spor-bakani-akif-cagatay-kilic-www.gidahatti.com Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’dan sonra konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise gençlere her dönemde hayallerini gerçekleştirmeleri için proje destekleri verdiklerini kaydetti. Esprili bir dille Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’dan bütçe kalemlerinde artış istediklerini vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç gençlerin bu tür zirveler tertip etmesinin ülke imajı için büyük önem taşıdığını belirterek, “Gençler olarak bu kadar güzel bir organizasyon yapmanız bizleri gururlandırdı” dedi.

İkinci gün yine siyasileri ağırlayan zirveye katılan AK Parti milletvekilleri de, gençlerin iş yaşamında etkin ve faal olması gerektiğinin üzerinde durdular. Zirvede konuşan siyasiler, terör örgütlerinin gençler üzerinde oynadıkları oyunlara son vermeleri yönünde mesajlar verdiler.

Küresel Gençlik Zirvesi Sonuç Bildirgesi, önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.