Gıda Hattı

Kurabiye hamuru hazırlarken bunlara dikkat edin!

1 Aralık 2018, 21:00
Paylaş
Kurabiye hamuru hazırlarken bunlara dikkat edin!

En çok hangi kurabiyeyi seviyorsunuz? Tatlı kurabiye mi? Tuzlu kurabiye mi? Tarçınlı ya da cevizli kurabiye de seviyor olabilirsiniz. Birbirinden farklı kurabiye tarifi kafanızı karıştırmasın. 

Hangi kurabiye tarifi denerseniz deneyin kurabiye hamuru hazırlarken bunlara mutlaka dikkat edin.

Kurabiye hamuru hazırlarken...

Yanlış malzeme seçimi kadar, yanlış uygulama da kurabiye lezzetini çok etkilediğini unutmayın..

Öncelikle kurabiyenin kolay bir şekilde kırılmaması için hatta isterseniz yumuşak olması için kurabiye hamurunun içerisine yumurtanın sadece sarı kısmını ekleyin.

Kurabiye hamuru hazırlarken kesinlikle hamuru çok fazla bir şekilde yoğurmayın. Çünkü fazla yoğurulan hamur hızlı bir şekilde katılaşacak ve sizinde hamura şekil vermeniz çok zor hale gelecektir.

Kurabiye hamuru hazırladıktan sonra...

Kurabiye hamurunu çok fazla yoğurmadan ve hamuru hazırladıktan sonra 30 ila 60 dakika boyunca sadece buzdolabında bekletin.

Kurabiye hamurunu hazır aldıysanız bu tür hazır hamurları 10 ya da 12 derecedeki sıcaklıkta saklayabilir ve istediğiniz zaman da kullanabilirsiniz.

Bunu yapmayın...

Kurabiye hamuru kesinlikle çok ince bir şekilde açılmamalıdır. Çünkü incecik açılan hamur fırında kabarmayacak ve istediğiniz sonucu vermeyecektir.

Eğer isterseniz kurabiye hamurunu su bardağı yardımı ile halka şeklinde kesebilir ve üstüne de biraz şeker serpebilirsiniz.

Kurabiye hamuru pişirirken...

Kurabiye hamuru pişirirken fırın tavanızı yağlamanıza pek gerek yoktur. Sadece tavanın üzerine parşömen kağıdı sermeniz yeterli olacaktır.

Eğer 200 derecede hazırlamak istiyorsanız hamuru sadece 10 ila 15 dakikadan daha fazla fırında tutmamaya özen gösterin.

Süslü bir kurabiye için...

Kurabiye süslemek en az kurabiye hazırlamak ve pişirmek kadar önemli.. Tavsiyemiz kurabiyelerinizi süslerken şeker hamuru , marmelat ya da  reçel kullanmanız...

Tatlı bir sürpriz : Çikolatalı Kurabiye tarifi

Çocuklar özellikle çikolatalı kurabiyelere bayılır.. İşte kolayca hazırlayabileceğiniz lezzetli bir Çikolatalı Kurabiye tarifi...

Kurabiye canavarları için : Fındık Ezmeli kurabiye tarifi

 

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.