Gıda Hattı

Küçük işletmelere e-ticaret paketi destekli dijitalleşme eğitimi

28 Haziran 2021, 21:50
Paylaş
Küçük işletmelere e-ticaret paketi destekli dijitalleşme eğitimi

Türkiye’deki küçük işletmelerin dijitalleşmesine yönelik kullanıma sunulan “Küçük İşletmeler için Google” platformu kapsamında eğitim programına başlandı. 3 hafta sürecek eğitim sonunda başarılı olan 100 işletmeye, Google-Ideasoft e-ticaret paketi desteği verilecek.

TOBB ve Google işbirliğinde 22 Haziran’da başlayan ve 3 hafta sürecek haftalık eğitim programı kapsamında küçük işletmeler, işletmelerini dijitale taşıması için gereken adımları, dijital varlıklarını güçlendirme ve internet üzerinden daha çok müşteriye ulaşma yöntemlerini öğrenecekler.

Eğitim kapsamında işletmeler, ürün ve hizmetlerini internette tanıtmak için kullanabilecekleri Google reklamları hakkında detaylı bilgileri ve son dönemin tüketici trendlerini araştırabilecekleri analiz imkanlarını keşfedecek.

Dijitalleşme eğitim programı takvimi

TOBB’un etkinlik sayfası http://webinar.tobb.org.tr üzerinden katılım sağlanabilen Küçük İşletmeler İçin Google Eğitim Programı aşağıdaki takvimle devam edecek.

  • 29 Haziran 2021 Salı 14:00-15:00 Google Benim İşletmem ve Benim İşletmem Dijital Oturumu
  • 6 Temmuz 2021 Salı 14:00-15:00 Google Reklamları Oturumu
  • 8 Temmuz 2021 Perşembe 14:00-15:00 Perakende İçgörüleri Oturumu

E-ticaret paketi desteği verilecek

Eğitim sonunda yapılacak bilgi değerlendirme sınavında en yüksek başarıyı gösteren 100 işletmeye Google-Ideasoft e-ticaret paketi desteği verilecek. Desteği kazananlar, e-ticaret sitelerini açabilecek ve yeni müşteriler kazanarak işlerini büyütebilecekler.

“OK Google, işimi dijitale taşı”

Eğitim programı kapsamında gücünü ürün kalitesinden alan, ancak dijital çözümleri kullanmakta zorlanan küçük işletmelere yönelik olarak TOBB ve Google iş birliğinde açıklanan “Benim İşletmem Dijital” uygulaması da tanıtılacak. İlk defa Türkiye, İtalya ve Fransa’da kullanıma sunulan “Benim İşletmem Dijital” uygulaması ile işletmeler akıllı telefonları yardımıyla Google Asistan’a “OK Google, işimi dijitale taşı” diyerek, işletmelerini kolay, hızlı ve ücretsiz bir şekilde internette görünür olmasını sağlayabilecek.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.