Gıda Hattı

Kuaförler dikkat! Yanlış saç kesimi nedeniyle tazminat ödeyebilirsiniz…

24 Eylül 2021, 13:52
Paylaş
Kuaförler dikkat! Yanlış saç kesimi nedeniyle tazminat ödeyebilirsiniz…
Hindistan'da yanlış saç kesimi nedeniyle bir kuaför kadına yüklü bir tazminat ödemesi yapmak zorunda kaldı. Aashna Roy Delhi şehrinde 2018 yılında ünlü bir otel zincirindeki kuaföre saçını kestirmek için gitti. Ancak kuaför istediği kesimi yapamadı. Saç bakım ürünleri için modellik de yapan kadın saçlarının uzun kalmasını istiyordu. Fakat kuaför saçlarının büyük bir bölümünü kesince tazminat davası açtı.

Kuaföre tazminat davası açan Roy otelin bağlı bulunduğu otele karşı da davada bulundu. Ulusal Tüketici Uzlaşmazlıkları Çözüm Komisyonu tarafından 21 Eylül'de görülen davada kadının imar sebebiyle sinir krizi ve tramvaya yaşadığı belirtildi ve bu durumda duruşmada Roy’un modellik çalışmalarının yanı sıra şirkette iletişim yöneticisi olarak da çalıştığı ve işi gereği interaktif olarak oturumlara ve görüşmelere katıldığı da ortaya çıktı.

Hatalı saç kesimi yüzünden kadının hem psikolojik durumunun hem de iş hayatının sekteye uğradığı öne sürülerek kafa derisinin saç bakımı sırasında zarar gördüğü belirtildi. Diğer taraftan otel kadının saçlarının kendisine tarif ettiği şekilde kesildiğini tazminat davasının kötü niyetle açıldığını belirtti. Roy saçının ihmalkarlıktan ötürü yanlış kesildiğini, işini de kaybettiğini belirtti ve daha sonra kuaförün kadına 20.000.000 Hindistan rupisi ödemesine karar verildi. Türk parası ile bu miktar 2,5 milyon TL tazminat anlamına geliyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.