Gıda Hattı

Kripto paralarda büyük kayıp! Kripto para piyasası neden tepetaklak oldu?

13 Haziran 2022, 23:43
Paylaş
Kripto paralarda büyük kayıp! Kripto para piyasası neden tepetaklak oldu?
Kripto paralarda büyük kayıp! Kripto para piyasası neden tepetaklak oldu? Kripto para piyasaları başta Bitcoin olmak üzere son 24 saatte çok sert düşüş yaşadı. Ayrıca kripto paraların toplam piyasa değeri büyük gerileme oldu. İşte kripto paralarda son durum...

Kripto paralarda büyük kayıp! Kripto para piyasası neden tepetaklak oldu? Son çöküşten sonra kripto paraların toplam piyasa değeri yüzde 6.7 düşerek 1 trilyon 70 milyar dolara geriledi.

Saat 9.25 itibariyle Bitcoin'deki düşüş ise yüzde 7.6 oldu. BTC'nin fiyatı 25 bin 354 dolara gerilerken toplam piyasa değeri 484 milyar dolara düştü. Böylece Bitcoin Aralık 2020'den beri ilk kez toplam piyasa hacmi olarak 500 milyar doların altını gördü. Bitcoin'in piyasa hakimiyeti ise yüzde 45'in üzerine çıktı.

Saat 14.15 itibariyle BTC 23 bin 955 dolara geriledi. Kripto paraların toplam piyasa değeri ise 1 trilyon 15 milyar dolar oldu. Coinmarketcap'in hesabına göre ise toplam piyasa değeri 1 trilyon doların altına indi.

Ethereum, Bitcoin'in üzerinde değer kayıplarına devam ediyor. ETH'nin fiyatı yüzde 8.6 düşüşle bin 329 dolar oldu. ETH'nin son bir haftalık değer kaybı ise yüzde 26.2. Saat 14.15 itibariyle ETH bin 214 dolar oldu.

Kripto para fiyatları 30 Mayıs

Dogecoin ve Ripple cephelerinde de sert düşüş görüldü. XRP yüzde 6.8 düşüşle 32 cente geriledi. Saat 14.15 itibariyle XRP 31 cent oldu.

DOGE ise yüzde 11.2 değer kaybıyla 6 centin altına düştü. DOGE ayrıca en büyük 10 kripto para sıralamasının da dışına itildi.

230 milyar dolar eridi

Piyasalar geçen hafta cuma gününe girdiğinde toplamda 1.3 trilyon dolarlık bir büyüklüğe sahipti. Bugün gelinen noktada ise söz konusu büyüklük yüzde 20 eriyerek 1.07 trilyon dolara düştü.

Binance çekimleri durdurdu

Bitcoin, dünyanın en büyük kripto para borsası tarafından tedbire uğradı. Binance, Bitcoin çekim işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, aşırı volatil seyreden piyasa nedeniyle Bitcoin çekim işlemlerinin askıya alınmasının kararlaştırıldığını belirtti.

Sebep olarak ise askıya alınmanın zincirleme bir işlem olduğunu ve birikimden kaynaklandığını belirten Zhao, kullanıcıların paralarının güvende olduğunu da söyledi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.