Gıda Hattı

Kripto paralar için kritik açıklama: Geleceği yok!

16 Mayıs 2022, 19:27
Paylaş
Kripto paralar için kritik açıklama: Geleceği yok!
Kripto paralar için kritik açıklama: Geleceği yok! ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz kararı sonrası büyük çöküş yaşayan kripto paralarda yön arayışı devam ederken dikkat çeken yorum kripto para borsası FTX'in kurucusundan geldi. Sam Bankman-Fried, Bitcoin'in bir ödeme ağı olarak geleceği olmadığını savundu.

Kripto paralar için kritik açıklama: Geleceği yok! Hafta içinde TerraUSD krizi ve ABD Merkez Bankası (Fed) etkisiyle büyük düşüş yaşayan Bitcoin, yeniden 30 bin doların üzerine çıktı. Bitcoin, hafta içinde 24 bin 500 dolara kadar gerilemişti. Ethereum ise 2 bin 73 dolar civarlarında seyrediyor.

Kripto paralar Fed'in faiz artırımı ve bilançosunda 47,5 milyar dolarlık azaltıma gitmesinin yanı sıra, gelecek döneme ilişkin faiz artışlarına devam edeceğine yönelik sinyallerin etkisiyle gerilemişti.

Kripto para canlı 12 Mayıs
Kripto para piyasası tepetaklak oldu?

Geleceği olmadığını savundu

Kripto para borsası FTX'in kurucusu ve CEO'su Sam Bankman-Fried, Bitcoin'in bir ödeme ağı olarak geleceği olmadığını savundu. FTX CEO'su, "Bitcoin ağı bir ödemeler ağı değil ve büyüyen bir ağ değil" diye konuştu. Bankman-Fried, Bitcoin'i verimsiz olmakla eleştirirken çevresel maliyetlerinin çok yüksek olduğunu da savundu.

Söz konusu alımların bazılarının 51 bin dolar civarında yapıldığı bilinirken Bloomberg'in hesabına göre ülkenin kripto yüzünden 40 milyon dolar civarında zararı da olduğu belirtildi. Ancak zarar sadece kripto yatırımı ile sınırlı değil. Bitcoin'e endeksli devlet tahvillerinden de ülkenin büyük zarara uğradığı tahmin ediliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.