Gıda Hattı

Kripto para piyasasının önemli ismi Michael Gord, neden Metaverse'de arazi aldığını açıkladı

5 Aralık 2021, 19:41
Paylaş
Kripto para piyasasının önemli ismi Michael Gord, neden Metaverse'de arazi aldığını açıkladı
Kripto para piyasasının en tanınan isimlerinden Michael Gord, son zamanların en popüler konularından Metaverse'de ne amaçla arsa aldığını açıkladı. Peki Metaverse arsa nasıl alınır?

Kripto para piyasasının en tanınan isimlerinden Michael Gord, son zamanların en popüler konularından Metaverse'de ne amaçla arsa aldığını açıkladı. Peki Metaverse arsa nasıl alınır?

Dünyada dijital evren gün geçtikçe hayatımıza çok daha farklı ve yoğun bir biçimde nüfuz etmeye devam ediyor. Bitcoin, kripto varlıklar, NFT derken şimdi de metaverse ön öne çıkmaya başladı. Dijital evrende zaman harcayanların bugünlerde sanal oyun platformu MANA'da meta araziler satın almaya başladılar.

META ARAZİLERDE OTORİTE İSİM: MİCHAEL GORD

Meta araziler konusunda son dönemlerde otorite olarak öne Michael Gord ismi çıkmaya başladı. Michael Gord, 2021 senesinde Bitcoin ile ilgili bir makale okuduktan sonra 6 ay bu konu da yoğun bir araştırma sürecine girdi. Ardından ise Bitcoin'in en heyecan verici teknoloji olduğuna dari karar vererek blok zincir teknolojisiyle kripto para birimlerinin yaygınlaşmasını hızlandırmaya dair çalışmalar yaptı.

Bir vakitler çok da ilgi görmeyen metaverse arazi satın alma ve satma düşüncesi Facebook'un kurumsal adını Meta olarak değiştirmesi ve sonrasında tokenlerde patlama olmasıyla büyük ilgi görmeye başladı. Sanatçıların gösterilerini yapabildikleri, markaların reklam verebildikleri, işletmelerin toplantılarına ev sahipliği yapabilen metaverse araziler son dönemlerde rekor işlem hacmine ulaşmayı başardı.

100 MİLYON DOLARLIK METAVERSE ARAZİSİ SATILDI

DappRadar verilerine göre sadece geçen hafta 100 milyon dolar değerinden fazla metaverse arazisi satıldı. Tokens'e yüzde 50 hissesini 1.7 milyon dolara satan Michael Gord'un firması Metaverse Group, geçen hafta 2,43 milyon dolar ödeyerek dijital arazi satın aldı. Ayrıca bir başka sanal arazi de Axie Infinity'de 2,3 milyon dolara satıldı.

SANAL ARAZİ ALMAK KAZANÇLI MI?

Sanal emlak yatırımı yapmanın ne gibi sonuçları olacağını bu alandaki otoriterlerden birisi olan Michael Gord değerlendirdi. Michael Gord'a göre şu an için sanal arazi satın almakla internetin ilk günlerinde bir internet sitesinin piksellerini satın almak arasında fark bulunmuyor. Reklam alanı yerine o alanın sahipliğinin satın alınmasının sağlıklı bir yatırım olacağını dile getiren Michael Gord, 2017 senesinde sanal arazi satın almayı keşfetti ama teknolojinin olgunlaşmamış olması sebebiyle bu girişimi erteledi. Pandemiyle birlikte MANA'yı 2 sentten satın almaya başladı. Şimdi ise bu token 4,2 dolar seviyesine yükseldi. Geçen yıla göre ise artış yüzde 4.493 oldu.

Metaverse arsa nasıl alınır?

Metaverse arsaları almak için evvela arsa satışını yapacak olan bir proje bulmanız gerekiyor. Genellikle bu tür projeleri çeşitli Metaverse çalışmalarını açıklayan ve yatırımcılar arayan siteler üzerinden bulabilirsiniz. Yukarıda bazı arsa satışı gerçekleştiren ünlü isimleri de sizlerle paylaştık. Öncelikle satı sitedeki gibi arsayı bulup sonrasında sahibiyle görüşmüyorsunuz elbette ki. Tüm süreç İnternetten yürüyor ve arsanız da sanal olarak sizin oluyor. Zaten satın almayı düşünüyorsanız bunları biliyorsunuzdur ancak yine de biraz konu hakkında bahsetmek istedik.

Metaverse evreninde arsa atışı yapacak projeyi seçmeniz gerekiyor. Örnek olarak yukarda da bahsettiğimiz ” MatrixWorld Land Sale” ile bir arsa alabilmek için fotoğrafı sitesini ziyaret etmeli ve oradaki adımları takip ederek satın alma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Metaverse arazi satışlarına aracılık eden yabancı şirketler de bulunuyor ancak boşuna komisyon ödemek istemiyorsanız evvela hangi projeden arsa alacağınıza karar vermeli ve daha sonra o projenin İnternet sitesini ziyaret etmelisiniz.

Metaverse arazi satın alma işlemleri sabit değildir. Her Metaverse arazi satışı yapan projedeki kurallar ve satış metotları bir birinden farklılık gösteriyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.