AramaArama
Gıda Hattı

KPSS soru kitapçığı açıklandı mı? 2021 KPSS cevap anahtarı!

1 Ağustos 2021, 15:09
Paylaş
KPSS soru kitapçığı açıklandı mı? 2021 KPSS cevap anahtarı!
KPSS soru kitapçığı açıklandı mı? 2021 KPSS cevap anahtarı! Sınavı tamamlayan adaylar heyecan içerisinde soru ve cevap anahtarını bekleyecek. Peki KPSS soruları cevapları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte detaylar...

KPSS soru kitapçığı açıklandı mı? 2021 KPSS cevap anahtarı! Sınavı tamamlayan adaylar heyecan içerisinde soru ve cevap anahtarını bekleyecek. Peki KPSS soruları cevapları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte detaylar...

KPSS Soruları ve cevapları, saat kaçta açıklanacak?

KPSS soruları cevapları yayınlanma tarihi henüz belli değil. ÖSYM tarafından açıklanması beklenirken henüz net bir tarih verilmiş değil.1 Ağustos'ta yapılacak sınavın ardından soru ve cevap anahtarlarının birkaç saat içerisinde açıklanması bekleniyor.

2021 KPSS sınavı ne zaman hangi tarihte? Kamu personeli olmak isteyen binlerce vatandaş KPSS'ye girecek. KPSS sınavına girmeden önce adayların kimliklerini ve sınav giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

KPSS'ye hazırlanan adaylar için büyük an geldi. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavına memur olmak isteyen herkes girmek zorunda. KPSS, ÖSYM tarafından düzenleniyor.

KPSS sonuçları, 16 Ağustos 2021 tarihinde ÖSYM'nin sonuç sayfasında açıklanacak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Kamu Personeli Seçme Sınavında 15 dakika kuralını uygulayacağını açıkladı. Buna göre adaylar, 10.15'te yapılacak sınav için en geç okul binalarına 10.00'da girmeleri gerekiyor. 10.00'dan sonra sınava girecek olan adaylar, sınav binalarına giremeyecek.

2021 KPSS sınavı ne zaman, saat kaçta? 

1 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı iki oturum şeklinde gerçekleşecek.

Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı saat 10.15'te başlayacak ve 130 dk sürecek.

Eğitim Bilimleri sınavı saat 14.45'te başlayacak ve 100 dk sürecek.

Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra; öğleden sonra oturumlarında ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

KPSS 2021 Lisans ne zaman?

KPSS Genel Yetenek – Genel Kültür – Eğitim Bilimleri sınavı, 1 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.15'te yapılacak.

2021 KPSS sonuçları

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 14 Temmuz 2021'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

2021 KPSS günü açık olacak nüfus müdürlükleri 

Sınava girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 1 Ağustos 2021 Pazar günü 07.00 ile 14.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Lisans KPSS kaç yılda bir yapılır?

Kpss Lisans sınavı her yıl yapılmaktadır ama bu sınavın pek çok alt dalı olduğu için her sene her lisans mezunu farklı durumlar ile sınava girebilmektedir. Bu durumlarda KPSS A ve KPSS B grubunu ortaya çıkarmıştır.

KPSS lisans atamaları ne zaman?

"Adaylar, KPSS-2021/1 merkezi yerleştirmeleri için 1-8 Temmuz, KPSS-2021/2 merkezi yerleştirmeleri için 22-29 Aralık'ta tercih yapabilecek.

KPSS puan sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçları, ÖSYM tarafından 24 Aralık açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM'nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilir durumda olacak.

Lisans KPSS her sene olur mu?

Kpss'de lise, önlisans ve lisans mezunları Kpss B sınavına katılırlar. Sınav 2 senede bir olur.  Lisans mezunlarında öğretmen adayları ve alan mezunları (kamu yönetimi, işletme, maliye..) için her sene sınav yapılır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.