Gıda Hattı

Kova Burcu Kova Burcu Özellikleri : Kova Burcu Erkeği - Kadını 2021

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021 11:23
Paylaş

Kova Burcu özellikleri nedir? 2021 Kova burcu erkeği, kadını özellikleri  İşte Yükselen Kova Burcu özellikleri aşk, sağlık ve para konularında tüm detaylar.

Kova Burcu uyumu ve tüm burçların grupları.  Burçlar ve tarihler? Dünyaca ünlü astrolog Bejan Daruwalla Kova Burcu kadını ve erkeği özelliklerini nasıl yorumluyor?

Aquarius ya da Kova takımyıldızı zodyak kuşağı takımyıldızlarından biridir. Güneşin geçme süresi 24 gündür. Peki Kova Burcu özellikleri nelerdir? İşte 2021 yılında Kova erkekleri ve kadınları.. Diğer Burçlar ve tarihleri 2019 : Hangi burç hangi tarih aralığında?

Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde Kova burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;

"Bu burcun insanları gökyüzündeki Aquarius'un kovasından boşalttığı sular kadar çok özelliğe sahiptirler. Yeraltındaki su kaynaklarını bulmak ve çıkarmak, suyu bir yerden bir yere götürmek ve gökyüzündeki yıldızlar kadar çok yere dağıtmak, güzel bir yaşam için denizi taklit edip sahiller yaratmak, değişik tarzlarda su bentleri ve arklar yapmak bunlardan bazılarıdır. Aquaris'un çocukları suyla ilgili olduğu sürece çalışmaktan kaçınmaz ve yorulmazlar. Bütün bu özellikleriyle hayatları boyunca belki çok zengin olmazlar ama fakir de kalmazlar. Yumuşak huyludurlar. Sevgiye önem verir, kalplerinde kötülük taşımazlar."

Kova Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu özellikleri

 • Yıldızı: Uranüs - Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçlar temsilcisi
 • Grubu: Hava, Pozitif
 • Burcun Türü: Sabit
 • Üstün Yeteneği: Sağduyu
 • Emeli: İlerlemeyi sağlıyacak imkanlar yaratmak
 • Amacı: Yükselmek, başkalarına yardım etmek
 • Yenmeniz gereken huyu: İhmalcilik ve paraya değer vermemek
 • Uğurlu günü: Pazar
 • Uğurlu sayı: 4, 8,10, 84, 999, 915
 • Uğurlu taşı: Amatist ve yeşim
 • Uğurlu renkleri: Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar
 • Uğurlu çiçekleri: Zerren, menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnu
 • Uğurlu kokuları: Sümbül, yasemin, menekşe
 • Uğurlu müziği: Modern eserler
 • Uygun eş: İkizler, Yay

Kova Burcu olanların muhtemel hastalıkları

Kova Burcu özellikleri :  Muhtemel sağlık sorunları kalp ve Kan dolaşımı hastalıkları, ayak hastalıkları, varis, yüksek tansiyon.

Kova Burcunun başarılı olacağı meslekler

Din adamlığı, bilim, devlet adamlığı, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, doktorluk, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlık, ithalatçılık, yargıçlık, organizatörlük, yöneticilik ve sanatın her alanı.

Kova Burcu erkekleri, kadınları ve özellikleri

Kova Burcunda doğan kadın ve erkekler, insanlık için yaşarlar. Kendilerini dünyaya verirler. Ve bu fedakârlığın karşılığını da şöhret olarak alırlar. Kova burcu insanın ruhuna can ve ilham verir. Bu burçda doğanlar; ince kalpli, nazik ve yardım sever olurlar. Kendilerinden yardım veya tavsiye istendiği zaman, çok sevinirler.

Genellikle çok iyi danışmandırlar. Yalnız farkında olmaları gereken bir nokta vardır.

İnsanlara yapılacak en iyi yardım, onlara kendi kendilerine yardım edebilmeyi öğretmektir. Kova burcunda doğanlar, sempatik ve anlayışlı yaradılışları sebebiyle genellikle katlandıkları zahmetler de takdir edilmez. Mütevâzi, alçak gönüllü ve iddiasızdırlar. Bu yüzden önceleri hor görülebilirler. Fakat bu onlara dert olmaz, çünkü kendi dünyalarında yakınları ile mutlu olurlar. Bu özellikleri de kendilerine bazen çabuk yakınlaşılmasını önler.

Kova burcunda doğanlar, kendi kararlarının aksi yönünde olan tavsiyelere uymamalıdırlar.

Çünkü karşılaştıkları başarısızlıklar, genellikle yanlış yönlendirilmelerden gelir. Genellikle uyumlu, adaleti seven insanlardır. Önyargılı hareket etmezler ve onlar için imkansız diye bir şey yoktur.

Çok çabuk öğrenirler, fakat sayı ve isimler gibi önemsiz şeyleri kolay hatırlayamazlar. İddialı değildirler ve bu yüz; başarılarıyla dostlarına sık sık sürprizler yaparlar. Çevrelerinde olan bitenle ilgilenmiyor gözükürken, gösterdikleri küçük bir çabayla onasac meseleyi hallediverirler. Kova burcunun tabiatı hümanist, insancıl ve yardımcıdır. Çok mantıklı kafa yapıları vardır. Yaratıcı ve yapıcı kişilerdir.

Manevî ve ruhî alanda çok faal olmalarına rağmen, bedensel hareket yönünden hiç de hareketli değillerdir. Kova burcunda doğanlar o kadar iyi adapte olabilirler ve insan tabiatını o kadar iyi anlarlar ki, hayatın hemen her safha ve kesiminde yapıcı bir rol oynarlar. Bu yüzden de hemen her işde maddî başarı kazanabilirler. Fakat para onlar için değersizdir. Tek bir işle uğraşmamalıdırlar kü o kadar cin fikirli değildirler.

Kova Burcu Erkeği özellikleri 

Kova burcu erkeği de akıllı ve zeki kadınlardan hoşlanır. Onun beğenisini kazanmaksa niyetiniz, onunla her konuda sohbet edebilmelisiniz. Farklı yapısıyla kültüre çok önem verir.

Kova Burcu Kadını özellikleri

Tutucu ve kıskançsanız kova burcu kadınına yaklaşmanız büyük hata olabilir. Böyle bir yapınız varsa şayet onu gördüğünüzde uyum sağlayamayacağınızı rahatlıkla anlarsınız.

Kova Burcu özellikleri ve Aşk Hayatı

Kovalar karşı cinse her zaman çekici, esprili, farklı ve zeki gelir. Bir kovanın yaşamı tamamıyla kendisine aittir ve yaşamını kendi arzusuna göre düzenler.

Kova Burcu özellikleri ve Cinsellik

Kova burçları alışılmamış aşklara yönelen tiplerdir. Bir kova burcu insanını elde etmek isteyen kişinin çok geniş bir iç dünyası ve ilerici görüşleri olmalıdır.

Kova Burcu özellikleri ve İş Hayatı

Kova burcu insanından iyi bir iş ortağı olur. Sessiz ve dürüst davranışlarıyla burçlar kuşağında her yönden denge sağlayabilen tiplerdir. Güvenilir ve akıllı çalışmalarıyla ün kazanabilirler.

Kova Burcu özellikleri ve Sağlık

Kova burcu vücutta dolaşım sistemini yönetir. Bu burç aynı zamanda topuk bölgesini de yönettiği için bu bölgelere ait rahatsızlıklar da ortaya çıkabilir.

Yükselen Burç Kova

Yükselen burç kovalar orjinallik, akıl ve yaratıcılık özellikleri ile donatılmış kişilerdir. Farklı yönleri ile çok çabuk dikkati çekerler. Ne zaman nerde ne yapacakları belli olmayana kovaların insanları şaşırtmakta üstlerine yoktur. Yenilikler peşinde koşar ve insanlar için faydalı bir şeyler yapmak isterler.

Kova yükselenleri akıllarına o kadar güvenirler ki, bunun sonu kendilerini beğenmeye kadar ulaşır. Başka insanların fikirlerini beğenmez bir tavırları vardır. Onlara duyguları ile değil de mantığı ile hareket eden kişiliklerdir diyebiliriz. Çalıştıkları ortama uyum sağlayabilirler, arkadaşlıklar onlar için son derece önemlidir.

Kovalar seçicidirler.

İnsanlar içerisinde akıllı ve becerikli olanları daha çok beğenir ve kendilerine yakın bulurlar. Özgürlüklerine düşkünlüklerini dışa vurmasalar bile içlerinde hep onun peşinden koşarlar. Monotonluk ve durgunluk onları sıkar.

Başkalarına ihtiyaç duymadan kendi akıllarıyla yaşamayı tercih ederler. Zekası ve akıl düzeyi kendilerine yakın insalarla arkadaşlık kurmayı tercih ederler. İnsanları kabiliyetlerine göre kullanmayı iyi becerirler.

İstedikleri insanı elde etmeyi becermeleri ve istemedikleri insandan uzaklaşmaları da dostluk açısından onların titiz bir tutuma sahip olduklarını gösterir.

Yükselen kova burcu insanı öğrendiklerini deneyimleriyle geliştirebilen ve bunu topluma sunabilen birisidir. Elektronik ve bilim dünyasına merakları vardır. Öğrenme merakları ve inançları onların hemen her işte başarılı solmalarını sağlar. Manevi desteğin onlar için son derece önemli olduğu kovalar bunu etrafındaki insanlarda bulamadığı zamanlarda hayata küsebilir.

En güçlü yanlarından biri insancıl olmalarıdır.

Koruyucu ve aynı zamanda kıskanç bir yapıya sahiptirler. Herhangi bir konuda yarış içerisinde oldukları kişiler tarafından geçildiklerinde onlara öfkelenebilirler. Başkalarının istedikleri şekilde yaşamak yerine kendi istedikleri şekilde yaşamayı tercih ederler. Duygularıyla mantığını bir arada kullanan kovaların parayı seven yanları onları çalışkan yapmıştır.

Paraya olan düşkünlüğü biriktirmek yönünde olduğu kadar başka güzel işlerde de kullanmasını bilir. Yatırım yapmayı sever ve iyi bir şekilde değerlendirirler. Gerektiğinde yaşamını, evini ve ilgi alanlarını kolayca değiştirebilen bir yapıya sahiptir. Sevdikleri kişiye bağlanırlar. Her alanda olduğu gibi aşkta da mantığını kullanabilen bir becerisi vardır.

Kendine uygun olan insanı seçer ve duygularının esiri olmaktan kurtulur. Bunun anlamı da kovaların boş yere güzellik ve aşk peşinde koşan birisi olmadığıdır. Sevdiğiniz insan hem gönül hem de kafa dostu olmalıdır. Aile bağlarına önem verir ve özellikle annesine çok düşkündür.

Kova yükselenleri orta boyludur. Topluca ve güçlü bir bedeni vardır. Yüzleri uzunca,gözleri koyu gri veya yeşil olabilir. Yüz hatları düzgün ve biçimlidir. Saçları kızıl renge çalar bir tonda olabilir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.