Gıda Hattı

Koronavirüs risk haritası yayınlandı! Vaka artışının en yüksek olduğu iler hangisi?

24 Ocak 2022, 14:37
Paylaş
Koronavirüs risk haritası yayınlandı! Vaka artışının en yüksek olduğu iler hangisi?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il, Bingöl, İstanbul, Bolu, Rize, Kocaeli, Erzurum, Ankara, Bilecik, Tunceli ve Trabzon oldu oldu. İşte vaka yoğunluğu en çok artan ilimiz...

Koronavirüs risk haritası yayınlandı! Vaka artışının en yüksek olduğu iler hangisi? Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 8-14 Ocak arasında her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il, Bingöl, İstanbul, Bolu, Rize, Kocaeli, Erzurum, Ankara, Bilecik, Tunceli ve Trabzon oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelerini kullandı:

8-14 Ocak arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 Vaka Sayısı il bazında neydi? Bilgiler, haftalık İnsidans haritasında.

İSTANBUL İLK SIRADA

Bakan Koca, "8-14 Ocak arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Bingöl, İstanbul, Bolu, Rize, Kocaeli, Erzurum, Ankara, Bilecik, Tunceli, Trabzon." ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.