Gıda Hattı

Korona virüs güncel tablo yayınlandı! Can kaybı: 231

20 Eylül 2021, 22:45
Paylaş
Korona virüs güncel tablo yayınlandı! Can kaybı: 231
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son verileri aktardı. Son 24 saatte vefat eden vatandaşımızın sayısının 231, güncel vaka sayısının ise 27 bin 688 yeni vakanın olduğu açıkladı.  

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. Son 24 saatlik verilere göre 27 bin 688 vaka tespit edilirken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 231 oldu. Bir günde toplam 346 bin 435 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 27 bin 949 olarak kaydedildi.

İki doz aşılama verileri paylaşıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, iki doz aşılama verilerine de yer verildi. En az iki doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 68,13 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 85,10 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplam 105 milyon 611 bin 261’e yükseldi.

İki doz aşılamada ilk sırada Kırklareli var

Son 24 saatte ortaya çıkan vaka artışı ve vefat sayısı paylaşıldı. Aşılamada önde olan iller de paylaşıldı. Bakanlıktan paylaşılan verilere göre yüzde 75,8 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği il Kırklareli oldu. Takip eden iller ise Muğla, Eskişehir, Çanakkale Amasya, Edirne, Ordu, Balıkesir, Burdur ve İzmir takip etti.

Aşı oranının en düşük olduğu il açıklandı: Şanlıurfa

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 41,3 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı ise sırasıyla Mardin, Bitlis, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Şırnak ve Ağrı takip etti.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Günlük Covid-19 tablomuz değişti. Bugünden itibaren il bazında ilk doz yerine en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşacağız. Aşılarımızı yaptırarak vaka sayılarını düşürelim, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşıda önemli bir mesafe kaydettik” dedi.

(İHA)

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.