Gıda Hattı

KONFEDERASYON BAŞKANLIĞI TDSYMB'DE

19 Şubat 2007, 14:10
Paylaş

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB), Temmuz ayında Avrupa Holstein Konfederasyonu Başkanlığı'nı üstlenecek. TDSYMB Genel Sekreteri Fehmi Aksoy, yaptığı açıklamada, 1999'dan beri üyesi oldukları Avrupa Holstein Konfederasyonu'nun 2009'daki konferansının da Türkiye'de gerçekleştirileceğini bildirdi. Aksoy, Avrupa Holstein Konfederasyonu'nun, Avrupa ülkeleri holstein yetiştiricileri arasında işbirliği ve iletişimi sağlayan, üye ülkeler arasında teknik bir örnekliliği oluşturmaya yönelik çalışmalar yürüten ve Avrupa Birliği'nin (AB) soykütükleri ile zootekni alanındaki politikalarının oluşturulmasında etkin rol alan, 27 Avrupa ülkesinin üye olduğu bir kuruluş olduğunu hatırlattı.

TDSYMB'nin, Avrupa Holstein Konfederasyonu'nun iki yılda bir gerçekleştirdiği Avrupa holstein konferansları, olağan genel kurulları ve genel sekreterler toplantılarına katılarak Türkiye'yi temsil ettiğini kaydeden Aksoy, 2005'te Çek Cumhuriyeti'nde yapılan konferansta, 2009 yılı konferansını organize etmek için aday olan 3 ülke arasından Türkiye'nin başvurusunun uygun bulunduğunu belirtti.

Temmuz'da Danimarka'da düzenlenecek olan genel kurul toplantısında Avrupa Holstein Konfederasyonu Başkanlığı'nı da iki yıllığına TDSYMB'nin devralacağını açıklayan Aksoy, bunun, tüm ülke yetiştiricileri açısından sevindirici bir gelişme ve başarı olduğunu vurguladı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.