AramaArama
Gıda Hattı

Komünist Partili Ovacık Belediye Başkanı Maçoğlu, Tunceli adayı!

10 Şubat 2019, 22:18
Paylaş
Komünist Partili Ovacık Belediye Başkanı Maçoğlu, Tunceli adayı!

Uygulamalarıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Tunceli Belediye Başkan adayı oldu.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim için adaylarını ve seçim bildirgesini, Ankara’da düzenlediği kitlesel basın toplantısıyla açıkladı.

"Aynı gemide değiliz" sloganıyla seçimlere girecek olan TKP'nin aday tanıtım toplantısının düzenlendiği Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi (NHKM) tamamen doldu.

TKP: “Paranın saltanatı varsa, halkın TKP’si var”

"Paranın saltanatı varsa halkın TKP'si var" sloganıyla başlayan etkinlikte ilk sözü TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan aldı.

2019'un 31 Martı'nda yapılacak seçimlerde işçi sınıfının sesini, ezilen halkın sesini duyurmanın TKP’nin görevi olduğuna dikkat çeken Okuyan, 20 yıldır aynı partiler aynı kentleri yönetirken kent yönetimine dair eleştirilerin ciddiyetsiz olduğunu söyledi. Okuyan, “Erdoğan, 'kim dikti bu binaları' diyerek kendisiyle tartışıyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de düzenin ciddi bir yönetme sorunu yaşadığını belirten Okuyan, düzen muhalefetinin AKP’nin ömrünü uzattığına dikkat çekerek, “Meclis'te bulunan partileri çekin AKP çöker. Hep birlikte rant paylaşımı yapıyorlar. Beraber hareket ediyorlar. Bu seçimde bu kadar kolay kurulan ittifaklar, adaylara bakın. Yarın başka gelişmeler de yaşanacak. Parlamento ya da düzen partilerinin hepsinin birbirleriyle çıkar ilişkisi var. Biz bu tabloyla mücadele edeceğiz. Biz ilke ve programlarımızla yola çıkacağız" diye konuştu.

Karşılarında güçlü görünen ama çaresiz olan bir iktidar olduğunu belirten Okuyan, güçlü görünmelerinin nedeninin halkın örgütsüzlüğü olduğunu ifade etti. Okuyan, “TKP oy falan bölmüyor, biz aynı gemide değiliz. Bizim gemimizin üzerine düzen partileriyle gölge etmeyin” dedi.

Fatih Mehmet Maçoğlu: “Aynı gemide değiliz, biz komünistiz”

"Dersim'de 2014 seçiminde bir işbirliği yaptık ve Türkiye'deki devrimcilerin gurur duyduğu, sahiplendiği bir örnek yaratıldı" diyen TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, "SMF bir siyasi hareket, bu gurur duyulan deneyi geliştirme, Dersim merkeze yayma iradesi gösterdi. Evet, iki farklı siyasi hareket başka güçlerle birlikte bir platform oluşturduk. Bu kadar kirli siyaset ortamında ittifaklar, aday pazarlıkları. Biz bu süreçte, güle oynaya, o kadar rahat bir süreci örgütledik ki birlikte bu yüzden teşekkür ediyorum. Pazarlığın lafı bile olmadı, yol arkadaşlığı budur. Dostlarla birlikte yürümenin temel özelliği budur” dedi.

Tunceli Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu da, "Hepinize Dersim'den selam getirdik, merhaba. Devrimcilerle birlikte yapılan işlerin yarattığı kültür çok güzel. Ovacık'ta yapılanların geliştirilmesini istedik. Bizler halkın iktidarını savunan insanlarız, çünkü biz komünistiz, onlarla aynı gemide değiliz, farkımız budur. Onlara rantçı, hırsız diyorlar, bizlere komünist. Bundan gurur duyuyoruz" diye konuştu.

TKP’nin belediye başkan adayları

Basın toplantısında TKP'nin netleşen il, ilçe ve belde belediye başkan adayları açıklandı. TKP Türkiye’nin her yerinde Belediye Meclis üyelikleri için de aday gösterecek.

TKP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayları şunlar:

ADANA Büyükşehir Belediyesi, Hüseyin Alpan

ANKARA Büyükşehir Belediyesi, Fatma Korur

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Sevinç Sertbarut

AYDIN Büyükşehir Belediyesi, İrfan Ertel

BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi, Sinan Dalkılıç

BURSA Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Yavuzkan

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, Özgür Dağ

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi, Ahmet Kesen

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Kuzulugil

ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi, Fatih  Beyaztaş

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi, Suat Ayaz

HATAY Büyükşehir Belediyesi, Vasil Koçkazı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, Zehra Güner

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Senem Doruk İnam

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, Medine Özkan

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Tozkoparan

KONYA Büyükşehir Belediyesi, Zehra Filiz Demirayak

MALATYA Büyükşehir Belediyesi, Ferhat Tunçdemir

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Ahmet Çınar

MARAŞ Büyükşehir Belediyesi, Ali Şenyüz

MARDİN Büyükşehir Belediyesi, Murat Hiçbezmez

MERSİN Büyükşehir Belediyesi, Mesut Nişan Oyardı

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi, Caner Şahin

ORDU Büyükşehir Belediyesi, Volkan Atılgan

SAKARYA Büyükşehir Belediyesi, Suat Ungan

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi, Belma Nur Kartal

ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi, Halil Çalışkan

TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Bayırlı

TRABZON Büyükşehir Belediyesi, Özgür Murat

VAN Büyükşehir Belediyesi, Erdinç Özer

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.