AramaArama
Gıda Hattı

Komünist Başkan hedef büyüttü!

11 Kasım 2018, 23:02
Paylaş
Komünist Başkan hedef büyüttü!

Türkiye’nin ilk ve tek Komünist Partili Belediye Başkanı olan Tunceli'nin Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Tunceli Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Türkiye Komünist Partili Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde Tunceli Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu duyurdu.

Sosyalist Meclisler Federasyonu karar verecek

Sosyalist Meclisler Federasyonu'na aday adaylığı başvurusu yaptığını belirten Maçoğlu, şöyle konuştu:

"2019'da yapılacak yerel seçimler Tunceli Belediye Başkanlığı'na aday olmak istiyorum. Bunun içinde üyesi olduğum Sosyalist Meclisler Federasyonu'na bugün aday adaylığı başvurusu yaptım. Adaylığım kesinleşirse tabii ki geniş kapsamlı açıklama yapacağım.

Komünist başkan aday gösterilmezse de çalışma yapacak

Bağlı olduğum kurum olan Sosyalist Meclisler Federasyonu şu an bazı siyasi partiler ile ittifak için görüşmelerini sürdürüyor. Benim dışımda da aday adayları var. Görüşmelerin sonunda  hangi partiden aday gösterileceği netleşecek. Şimdilik net bir durum yok. Komünist Parti'den mi ya da bağımsız mı ya da başka bir partiden mi aday olunacak, ittifak görüşmeleri bitince belli olur. O zaman daha net bir açıklama yapabiliriz.

Ancak, şunu kesinlikle belirtmek istiyorum. İster ben aday gösterileyim, ister başka bir arkadaşım hiç fark etmez, kim aday gösterilirse bütün gücümle seçimleri kazanmak için çalışacağımı da belirtmek istiyorum.”

Tüm Türkiye'nin takdirini kazandı

Son yerel seçimlerde Ovacık Belediye Başkanı seçilen Türkiye Komünist Partili Fatih Mehmet Maçoğlu, kamuoyunda Komünist Başkan olarak tanınıyor.

Maçoğlu, Ovacık halkıyla birlikte gönüllülerin de destek verdiği çalışmalarıyla tüm Türkiye'de takdir toplarken, belediyenin harcamalarının hesabını da belediye binasına astığı pankartlarla halka veriyor.

DHA

Ovacık’ta Komünist Başkan öncülüğünde hasat zamanı

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.