AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Kocaeli Tarım Kredi Kooperatifi telefon ve iletişim bilgileri

Kocaeli Tarım Kredi Kooperatifi telefon ve iletişim bilgileri
22 Haziran 2021, 15:17

Kocaeli Tarım Kredi Kooperatifi telefon ve iletişim bilgileri internet üzerinden araştırılıyor. İşte Tarım Kredi Kooperatifi bilgileri...

Kocaeli Tarım Kredi Kooperatifi telefon ve iletişim bilgileri

  • Adres: 28 Haziran, Nigar Sk. No:22, 41060 İzmit/Kocaeli
  • Telefon: (0262) 435 50 04

Kocaeli tarım ürünleri neler?

Kocaeli’nin iklimi ve toprağı tarıma çok müsâittir. Fakat tarım alanları oldukça azdır, 113,000 hektar olup 100 bin hektara doğru azalmakta, tarıma elverişli arazide sanayi tesisleri yapılmaktadır. Başlıca tarım ürünleri buğday, yulaf, mısır, ayçiçeği, şekerpancarı, tütün ve ketendir. İzmit Körfezinin çevresi sebze ekimine çok müsaittir.

Senede 100 bin tona yakın sebze yetiştirilir. Domates, lahana, ıspanak, bakla, kereviz ve enginar en çok yetişen sebzelerdir. Kocaeli’nde meyvecilik te çok önemlidir. Başta elma olmak üzere kiraz, vişne, erik, şeftali, fındık, üzüm ve dut çok yetişir. Pişmaniyesi, kirazı ve fındığı, İzmit çene suyu meşhurdur.

Kocaeli Tarım il Müdürlüğü iletişim

Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  

Kocaeli Tarım il Müdürlüğü telefon numaraları

Şube Müdürleri

Birim Telefon Belgegeçer E-Posta
İdari ve Mali İşler Şube Müdürü 02623121300
Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü 02623121300
Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü 02623121300
Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü 02623121300
Gıda ve Yem Şube Müdürü 02623121300
Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü 02623121300
Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü 02623121300
Hukuk 02623121300
Döner Sermaye İşletme Saymanı 02623121300

Kocaeli Tarım İl Müdürü kim?

Kocaeli Tarım İl Müdürü şu anda Yüksel ÇİL'dir.

Tarım nedir?

Çiftlik, sebzecilik, meyvecilik, tütüncülük faaliyetlerinin hepsi tarım faaliyetleri olarak isimlendirilir. Tarih öncesi zamanlardan beri insanların beslenme gereksinimi karşılaması için tarım ve hayvancılık faaliyetleri önemle sürdürmektedir. Son zamanlarda ise sağlıklı ve doğal beslenme önem kazandığı için organik beslenme, tarım faaliyetleri tekrar önem kazanmıştır. Tarım nedir? Neden yapılır? soruları ise herkes tarafından merak edilir hale geldi.

Tarım neden yapılır?

Tarım, ürün almak için toprağı sürüp ekme ve hayvan yetiştirme işidir. Bahçecilik, çiftçilik, meyvecilik, hayvancılık, sebzecilik, bağcılık, tütüncülük tarımın başlıca kollarını meydana getirir. Özellikle bahçe ve çiftlik faaliyetleri ülkemizde tarımın en sık yapıldığı dallardan biridir. Aynı zamanda Türkiye iklim koşulları nedeni ile tarıma elverişli olduğu için ülkemizde çeşitli tarımcılık faaliyetleri yapılmaktadır. Bir ülke endüstri alanında ne kadar ilerlemiş olursa olsun, tarımla uğraşmak zorundadır. Bir ülkede tarımın ilerlemiş olması, endüstri halini alması ile belli olur. Endüstri faaliyetleri ile tarım faaliyetleri birbiri ile orantılı olarak ilerleme kaydetmektedir. Kalabalık ülkelerde tarım faaliyetleri daha fazla olmak zorundadır, bu durumda tarımın gelişmesine katkı sağlamıştır.

Tarım faaliyetleri dendiği zaman akla sadece sebze, meyve yetiştiriciliği gelen ülkemizde tarımın çok farklı kollarının olduğu ve hayvancılık faaliyetlerinin de tarım hareketlerinin içine girdiği bilinmelidir. Hayvancılık ise Bakara Farm gibi işinin uzmanı kişiler tarafından yapılmalı ve yanlış hayvan yetiştiriciliğinin önüne geçilmelidir.

Tarım faaliyetleri nelerdir?

Tarım, kısaca kişilerin toprağı işleyerek ekme ve dikme yoluyla topraktan ürün elde edilmesidir. Tarım ile ilgili yapılan işlere ise tarım faaliyeti denir.

Tarımsal üretim insanların belirli ihtiyaçlarını karşılar. Bu ihtiyaçlar;

  • Beslenme
  • Ekonomik faaliyetler ( Yani tarım yaparak para kazanma)
  • Giyinme
  • Sağlık
  • Barınma

gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.