Gıda Hattı

Koç Burcu Koç Burcu Özellikleri: Koç Burcu Erkeği - Kadını

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021 11:17
Paylaş

Koç Burcu özellikleri nedir? Koç burcu erkeği, kadını özellikleri neler? Tüm özellikleri ile Yükselen Koç Burcu. 

Koç Burcu aşk - sağlık - para yorumları ve burçların grupları. Tüm Burçlar ve tarihler? 2021 Koç burcu uyumu ve tüm diğer detaylar.. 

Burçlar kuşağının ilk burcu olan, Latince Aries, yani Koç Burcu özellikleri nelerdir? Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi Koç Burcu özellikleri neler? Koç Burcu kadını özellikleri, Koç Burcu erkeği özellikleri nedir? Burç uyumu nedir? Yükselen Burç Koç ise nasıl değerlendirmek gerekir?

Koç Burcu ve Astroloji hakkında öğrenmek istediklerinizi sizin için derledik. Diğer burç tarihleri.

Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde Koç Burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;

"Koçun yoğun yünlerinden dolkunmuş bir abanın sıcaklığını hissetmenin insanın ümitlerini bir anda canlandırıvermesi gibi bu burcun insanı da hayal kırıklığı yaşadığı ilişkiler sonrası çabuk kendini toparlar. Sahip oldukları her şeyi başkalarıyla paylaşmayı seven koçların heyecanlı görünüşlerinin arkasında aslında utangaç bir mizaç saklıdır.

Koçtan elde edilen yün mahir ellerde pek çok kılığa bürünür. İplik olur, dokunur, sayısız kıyafet haline gelir. Bu o kadar önemlidir ki tanrıça Athena bile bu işte kendisine meydan okunmasını kabul edememiştir. Dünya üstünde bu zanaatların sırrına sahip olmayı istemeyen millet yok gibidir. İşte bütün bu işleri en iyi becerenler de koç burcunda doğanlardır."

Koç Burcu Özellikleri: Koç Burcu Erkeği - Kadını - Burç uyumu
Koç Burcu Özellikleri: Koç Burcu Erkeği - Kadını - Burç uyumu

Koç Burcu özellikleri 

 • Yıldızı: Mars -  Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi
 • Grubu: Ateş, Pozitif
 • Burcun Türü: Öncü
 • Üstün Yeteneği: Canlılık ve hareket
 • Özelliği: Yeni girişimler, cesaret ve atılganlık
 • Emeli: Öncülük, liderlik, yol göstericilik
 • Amacı: Başarı ve zafer
 • Yenmesi gereken huyu: Sabırsızlık
 • Uğurlu günü: Salı
 • Uğurlu sayısı: 6, 9, 15, 343, 2618
 • Uğurlu taşı: Pırlanta
 • Uğurlu renkleri: Kor kırmızı, nar çiçeği, al
 • Uğurlu çiçekleri: Lâle, papatya
 • Uğurlu kokuları: Manolya, lavanta çiçeği, ıtır
 • Uğurlu müziği: Hızlı tempolu parçalar ve marşlar
 • Uygun eş: Aslan, Yay

2021 Koç Burcu: İşte Koç Burcu özellikleri

Koç liderlik burcudur. Bu burçta doğanların idealizmi iyi kontrol edilirse, en iyi arkadaş, dost ve sevgili olurlar. Koç burcundan olan erkekler, kadınlar için âdi ve kötü şeyler düşünmezler. Ateşli, heyecanlı ve sevgi doludurlar.

Koç burcundan olan kadınlar da idealist olma bakımından aynı burç erkeklerinden aşağı değildirler. Onlar da adilik ve kötülüklerden hiç hoşlanmazlar. Fakat sevdikleriyle olan ilişkilerinde, çevrelerinde kendilerine garip gelen tehlikeler vardır.

İş hayatında hem kadınlar, hem de erkeklerde büyük bir idarecilik yeteneği ve otorite vardır. İş hayatında pes etmezler. Endüstri bu burcun başlıca özelliklerinden biridir.

Koç burcunda doğanların en önemli zayıflıkları, bir işe başlarken isterdikleri dikkati işi bitirirken gösterememeleridir.

Koç Burcu Erkeği özellikleri

Koç burcu erkeği özellikleri denince ilk akla gelen maceradır. Koç erkeği spor takılan ve maceracı bayanları sever. Hayallerini hayatı dolu dolu yaşayan kadınlar süsler.

Koç Burcu Kadını özellikleri 

Koç burcu kadını özellikleri; denine ise akla hisli bir kadın profili gelir. Koç Burcu kadını bir erkek tarafından korunmayı, gözetilmeyi bekleyen bir tip değildir. Ve bu yolda kendisi gibi ona eşlik edebilecek güçlü bir partner ister.

Koç Burcu kadını hangi sağlık sorunlarına yatkındır?

Koç Burcu özellikleri denildiğinde muhtemel sağlık sorunlarının başında baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar geliyor.

Koç Burcu hangi mesleği seçmeli?

Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk, parfüm işleri.

Koç Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Koç burcu insanı, özgür ve heyecanlı insanları sever. Bir Koç ile birlikteyseniz onunla birlikte geç saatlere kadar uykusuz kalmayı göze almanız gerekir.

Koç Burcu Erkeği Cinsellik

Koç burcu karşılarındakine ilk adımı atma fırsatı bırakmazlar. Beğendikleri birini olduğunda zaman kaybetmeden onu elde etmeye çalışırlar.

Koç Burcu ve İş Hayatı

Koç burcu insanı ile iş ortaklığı yapacak kişinin öncelikle bu burcun insanını iyi tanıması gerekir. Koçlar önder olarak yaratılmışlardır istekleri bitmek bilmez.

Koç Burcu Sağlık

Koç burcu olan insanlar sık sık baş ağrısı çekerler. Koç'ların salgı bezleri tehlike anında aşırı adrenalin salgılar beden enerji ve coşkuyla dolar.

Yükselen Burç Koç Yorumu - 2021

Yükselen burcunuz koç burcu ise ondan aldığınız özellikle hareketli ve enerjik bir yapıya sahipsiniz demektir. Düşündüklerinizi hemen o anda uygulamaya koymak istersiniz. Bu tezcanlılığınız, bir işe atılırken, önünüzdeki engelleri es geçmenizi zaman zaman hata yapmanızı da bereberinde getirebilir.

Yükselen koçlar toplum içinde hemen ilgi uyandırmak ve dikkat çekmek sizin için kolay iştir. Son moda giyim tarzı ve parlak kıyafetler tarzınızdır.

Önce "Ben" dersiniz. En doğrusunu siz bilirsiniz

Diğerleri kabul etmese de düşündükleriniz ve yaptıklarınız size göre doğrudur. Onlar sizin izinizden yürümelidir! Her şeyde ve her yerde lider olmak en büyük arzunuzdur.

Çoğu zaman bulunduğunuz şartlar içinde de bunu başarırsınız. Yaşamınızda son derece aktif ve hareketlisinizdir ancak aceleci ve bir o kadar da dikkatsiz birisiniz. İşlek zekanız sizi pratik çözümlere yönlendirir. Başarılı olma hırsınız ve çabanız göze çarpar.

Herşeyle çabuk ilgilenir fakat çabuk bıkarsınız. Düşündüklerinizi hemen uygulamadığınızda hükmünün hemen geçeceğini düşünürsünüz. Siz sürekli yenilik peşindesinizdir, fakat sabırsızlığınız ve özensizliğiniz önemli noktaları es geçmenize neden olur. Karşınızdakini dinler gibi görünüp aslında çoğu zaman dinlemezsiniz.

Arkanızı dönüp kendi fikrinizi uygularsınız

Neşeli, canlı, hayat dolu ve cömert birisiniz. Yaşlanmak size ters. Sporcu yapınızla her zaman hareketli kalmaya özen gösterirsiniz. Sizin için bedensel hareketler fikirler kadar önemlidir. Hasta olmaktan hiç hoşlanmazsınız ve hasta olmayı da kabul etmezsiniz. Düşünmeden tepki göstermek ve hemen öfkelenmek sizin doğanızda vardır. Kavgaya çok açık birisiniz.

Bunun yanısıra kinci bir yapıya sahip değilsiniz. Cesur yapınız diğer insanlara güç verir fakat sürekli "ben" demeniz etrafınızdakileri kimi zaman bıktırır. Aşkta tutkulu ve oldukça kıskanç birisiniz. Aradığınızı bulunca sadık,anlayışlı ve sevecen bir eş olursunuz. Sevilmek sizi motive eder ve başarı verir. Dominant yapınızla sevdiğinizi idare etmeye bayılırsınız.

Yükselen burç koç'u macera, özgürlük, riskler, yarışımlar ve rekabet sürekli çekmiştir. Kaygılı yapınız yanında kimi zaman korkularınız da açığa çıkar. Özellikle ölümden çok korkarsınız ama bunu kendinize bile itiraf edemezsiniz.

Yükselen burcunuz size orta boylu veya biraz uzunca bir yapı özelliği verir. Size bakıldığında atletik beden ve geniş omuzlar göze çarpar. Yüzünüz de uzunca bazen kare biçimli olur. Saçlarınız kahve rengi tonlarda, orta veya kalın tellidir. Gözleriniz ve bakışlarınız etkileyicidir. Kol ve bacaklarınızın yapısı kaslı ve güçlüdür.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.